ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Մոսկվայում մասնակցեց «Ժամանակակից պառլամենտարիզմը եւ ժողովրդավարության ապագան» միջազգային խորհրդարանական համաժողովին
Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Մոսկվայում մասնակցեց «Ժամանակակից պառլամենտարիզմը եւ ժողովրդավարության ապագան» միջազգային խորհրդարանական համաժողովին, որին մասնակցում էին բազմաթիվ երկրների խորհրդարանականներ, պետական եւ քաղաքական գործիչներ: Համաժողովի ընթացքում ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդես ե...
10.12.2012
Կազմակերպվեց «Լավագույն փորձը միջխորհրդարանական համագործակցության եւ խորհրդարանական դիվանագիտության բնագավառում» խորագրով կլոր սեղան
Դեկտեմբերի 8-10-ը ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի եւ ԵԱՀԿ երեւանյան գրսենյակի նախաձեռնությամբ Ծաղկաձորում տեղի ունեցավ «Լավագույն փորձը միջխորհրդարանական համագործակցության եւ խորհրդարանական դիվանագիտության բնագավառում» կլոր սեղան, որի ընթացքում ներկայացվեցին ԱՊՀ, ԵԱՀԿ, «Եվրանեսթ»...
Երիտասարդական խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների նիստերի անցկացման ժամկետները
Դեկտեմբերի 13-ին ժամը 14.00-ին 1.Առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողով 1. Բաղրամյան Քրիստինե Գեւորգի 2. Փիրոյան Լուսինե Հրաչյայի 3. Պետրոսյան Խաչիկ Նվերի 4. Մկրտչյան Վազգեն Հակոբի ...
ԱԺ-ում տեղի ունեցավ «Կառավարման թափանցիկություն» խորագրով հայ-գերմանական համաժողովը
Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում տեղի ունեցավ «Կառավարման թափանցիկություն» խորագրով հայ-գերմանական համաժողովը, որին մասնակցում էին Աժ պատգամավորներ, ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանը, նախարարությունների, միջազգային ու հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ: Համաժողովի մասնակից...
Ազգային ժողովի փոխնախագահը հանդիպեց ԳՄՀԸ հայաստանյան գրասենյակի տնօրենի հետ
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը դեկտեմբերի 10-ին հանդիպեց Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Դագմար Բոթի հետ: Էդուարդ Շարմազանովը բարձր գնահատեց Եվրամիության եւ նրա կարեւորագույն անդամներից մեկի՝ Գերմանիայի հետ Հայաստանի համագործակցություն...

Председатель НС РА О.Абраамян принял участие в международном парламентском форуме “Современный парламентаризм и будущее демократии” в Москве
10 декабря Председатель НС РА О.Абраамян принял участие в международном парламентском форуме “Современный парламентаризм и будущее демократии” в Москве, на  который собрались парламентарии различных стран, государственные и политические деятели.В ходе форума спикер НС О.Абраамян выступил с речь...
10.12.2012
Организован круглый стол под девизом “Лучший опыт межпарламентского сотрудничества и парламентской дипломатии”
8-10 декабря по инициативе Постоянной комиссии НС по внешним сношениям и Ереванского офиса ОБСЕ в Цахкадзоре прошел круглый стол под девизом “Лучший опыт межпарламентского сотрудничества и парламентской дипломатии”, в ходе которого были представлены деятельность межпарламентских ассамблей СНГ, ОБСЕ,...
В НС состоялся армяно-германский форум “Прозрачность управления”
10 декабря в зале заседаний  НС состоялся армяно-германский форум “Прозрачность управления”, в котором приняли участие депутаты парламента, посол ФРГ в РА, представители министерств, международных и общественных организаций.В приветствии Председателя НС О.Абраамяна участникам форума, которое за...
Вице-спикер НС встретился с директором Армянского офиса GIZ
10 декабря вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился с директором Армянского офиса  Германского общества международного сотрудничества  (GIZ) Дагмар Бот.Э.Шармазанов высоко оценил сотрудничество Армении в различных сферах с одним из важнейших членов Евросоюза и его структур – Германией, значи...