ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Մոսկվայում մասնակցեց «Ժամանակակից պառլամենտարիզմը եւ ժողովրդավարության ապագան» միջազգային խորհրդարանական համաժողովին
Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Մոսկվայում մասնակցեց «Ժամանակակից պառլամենտարիզմը եւ ժողովրդավարության ապագան» միջազգային խորհրդարանական համաժողովին, որին մասնակցում էին բազմաթիվ երկրների խորհրդարանականներ, պետական եւ քաղաքական գործիչներ: Համաժողովի ընթացքում ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդես ե...
10.12.2012
Կազմակերպվեց «Լավագույն փորձը միջխորհրդարանական համագործակցության եւ խորհրդարանական դիվանագիտության բնագավառում» խորագրով կլոր սեղան
Դեկտեմբերի 8-10-ը ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի եւ ԵԱՀԿ երեւանյան գրսենյակի նախաձեռնությամբ Ծաղկաձորում տեղի ունեցավ «Լավագույն փորձը միջխորհրդարանական համագործակցության եւ խորհրդարանական դիվանագիտության բնագավառում» կլոր սեղան, որի ընթացքում ներկայացվեցին ԱՊՀ, ԵԱՀԿ, «Եվրանեսթ»...
Երիտասարդական խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների նիստերի անցկացման ժամկետները
Դեկտեմբերի 13-ին ժամը 14.00-ին 1.Առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողով 1. Բաղրամյան Քրիստինե Գեւորգի 2. Փիրոյան Լուսինե Հրաչյայի 3. Պետրոսյան Խաչիկ Նվերի 4. Մկրտչյան Վազգեն Հակոբի ...
ԱԺ-ում տեղի ունեցավ «Կառավարման թափանցիկություն» խորագրով հայ-գերմանական համաժողովը
Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում տեղի ունեցավ «Կառավարման թափանցիկություն» խորագրով հայ-գերմանական համաժողովը, որին մասնակցում էին Աժ պատգամավորներ, ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանը, նախարարությունների, միջազգային ու հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ: Համաժողովի մասնակից...
Ազգային ժողովի փոխնախագահը հանդիպեց ԳՄՀԸ հայաստանյան գրասենյակի տնօրենի հետ
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը դեկտեմբերի 10-ին հանդիպեց Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Դագմար Բոթի հետ: Էդուարդ Շարմազանովը բարձր գնահատեց Եվրամիության եւ նրա կարեւորագույն անդամներից մեկի՝ Գերմանիայի հետ Հայաստանի համագործակցություն...

RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Takes Part in the International Parliamentary Forum on the theme “Modern Parliamentarism and the Future of Democracy” in Moscow
On December 10 the RA NA Speaker Hovik Abrahamyan in Moscow took part in the International Parliamentary Forum on the theme “Modern Parliamentarism and the Future of Democracy,” which parliamentarians, state and political figures of numerous countries were attending. During the Forum the RA NA Speak...
10.12.2012
Roundtable With The Heading “The Best Experience in Inter-Parliamentary Cooperation and the Parliamentary Diplomacy” Is Organized
On December 8-10 a roundtable “The Best Experience in Inter-Parliamentary Cooperation and the Parliamentary Diplomacy” initiated by the NA Standing Committee on Foreign Relations and the OSCE Yerevan Office was held in Tsakhkadzor, where the activity of the CIS, OSCE, Euronest, CoE, CSTO and BSEC In...
Armenian-German Forum “Transparency of the Administration” is Held in the NA
On December 10 in the  Session Hall of the RA National Assembly Armenian-German Forum “Transparency of the Administration” was held, where NA deputies, the German Ambassador to the RA, representatives of the ministries, international and non-governmental organizations.The NA Deputy Speaker...
Deputy Speaker of the National Assembly Meets With the Director of the GIZ Armenia Office
The Deputy Speaker of the National Assembly Eduard Sharmazanov met with the Director of the German Society for International Cooperation (GIZ) Armenia Office Dagmar Bott. Eduard Sharmazanov highly assessed the cooperation with one of the most important members of the European Union, Germany, in diff...