AmCham-ի անդամների հետ քննարկվել են մրցակցային առողջ միջավայրին եւ հարկային ոլորտի օրենսդրության բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր
Կարեւորում եմ կայացած ինստիտուցիոնալ ասոցիացիաների հետ աշխատանքը եւ շնորհավորում եմ խորհրդի նոր անդամներին ընտրվելու կապակցությամբ. ասել է ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանն Ամերիկայի առեւտրի պալատը Հայաստանում (ԱԱՊՀ) հասարակական կազմակերպության անդամների հ...
09.11.2023
Նախաձեռնությամբ ԼՂ-ից բռնի տեղահանված ավագ եւ միջին բուժաշխատողներին հնարավորություն կտրվի մինչեւ ՇՄԶ հավաստագիր ստանալը շարունակել իրենց մասնագիտական գործունեությունը
Բժշկական օգնություն եւ սպասարկում իրականացնելու համար ավագ եւ միջին բուժաշխատողները ներկա իրավակարգավորումներով պետք է ունենան շարունակական մասնագիտական զարգացման (ՇՄԶ) հավաստագիր, որն աշխատանքի թույլտվությունը փաստող փաստաթուղթ է: Յուրաքանչյուր 5-ամյա շրջափուլում ավագ բուժաշխատողները պետք է ու...

Issues on competitive healthy environment and the legislation reforms of the tax sphere discussed with ArmCham members
I highlight the work with the institutional associations and I congratulate the new Board Members on being elected: The Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs Babken Tunyan said during the work discussion with the members of the NGO the American Chamber of Commerce in Armen...
09.11.2023
Senior and mid-level medical professionals forcibly displaced from Nagorno-Karabakh to be given opportunity to continue their professional activity until receiving CPD certificate with initiative
In order to provide medical care and service according to the current legal regulations, senior and mid-level medical professionals must have a continuing professional development (CPD) certificate, which is a document proving the work permit. In each 5-year cycle, senior healthcare professionals mu...