AmCham-ի անդամների հետ քննարկվել են մրցակցային առողջ միջավայրին եւ հարկային ոլորտի օրենսդրության բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր
Կարեւորում եմ կայացած ինստիտուցիոնալ ասոցիացիաների հետ աշխատանքը եւ շնորհավորում եմ խորհրդի նոր անդամներին ընտրվելու կապակցությամբ. ասել է ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանն Ամերիկայի առեւտրի պալատը Հայաստանում (ԱԱՊՀ) հասարակական կազմակերպության անդամների հ...
09.11.2023
Նախաձեռնությամբ ԼՂ-ից բռնի տեղահանված ավագ եւ միջին բուժաշխատողներին հնարավորություն կտրվի մինչեւ ՇՄԶ հավաստագիր ստանալը շարունակել իրենց մասնագիտական գործունեությունը
Բժշկական օգնություն եւ սպասարկում իրականացնելու համար ավագ եւ միջին բուժաշխատողները ներկա իրավակարգավորումներով պետք է ունենան շարունակական մասնագիտական զարգացման (ՇՄԶ) հավաստագիր, որն աշխատանքի թույլտվությունը փաստող փաստաթուղթ է: Յուրաքանչյուր 5-ամյա շրջափուլում ավագ բուժաշխատողները պետք է ու...

С членами AmCham обсуждены вопросы здоровой конкурентной среды и реформирования налогового законодательства
“Высоко ценю работу с авторитетными институциональными ассоциациями и поздравляю новых членов Совета с их избранием”, - подчеркнул заместитель председателя Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Б.Тунян в ходе рабочего обсуждения с членами общественной организации “Американская торговая па...
09.11.2023
Инициативой вынужденно перемещенным из НК старшим и средним медработникам предоставляется ​​возможность продолжения профдеятельности до получения сертификата НПР
В соответствии с действующими правовыми нормами, для оказания медицинской помощи и обслуживания старшие и средние медицинские работники должны иметь сертификат  непрерывного профессионального развития (НПР), который является документом, подтверждающим разрешение на работу. В каждом пятилетнем ц...