Պետք է պաշտպանել երեխաների իրավունքները՝ վերականգնելով նրանց՝ դպրոց հաճախելու իրավունքը. Ռուստամ Բաքոյան
Պետք է պաշտպանել երեխաների իրավունքները՝ վերականգնելով նրանց՝ դպրոց հաճախելու իրավունքը. ասել է ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ռուստամ Բաքոյանը՝ նոյեմբերի 27-ին հրավիրված աշխատանքային քննարկման ժամանակ: Առանցքում երեք անչափահաս, ազգո...
Ձեզանից շատերն այժմ ԱԺ աշխատակիցներ են, որոնք բարձր արդյունավետությամբ են կատարում իրենց առջեւ դրված պարտականությունները. Ռուստամ Բաքոյան
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ռուստամ Բաքոյանը նոյեմբերի 27-ին հանդիպել է խորհրդարանում փորձաշրջան անցնող «Երիտասարդ մասնագետների խորհրդարանական ծրագրի» մասնակիցների հետ: Պատգամավորը ծրագրի մասնակիցներին է ներկայացրել հանձնաժողովի ա...
Հանձնաժողովը կողմ է քվեարկել «Մաքսային կարգավորման մասին» օրենքում առաջարկվող լրացմանը
«Մաքսային կարգավորման մասին» օրենքում առաջարկվող լրացումն ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում քննարկվել է երկրորդ ընթերցման ընթացակարգով: ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Աշոտ Մուրադյանը հիշեցրել է, որ կարգավորման նպատակը «Եվրասիական տնտեսակ...
Հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր տեղի համար Հակոբ Միհրանյանի թեկնածությանը
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 27-ի նիստում քննարկել է ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր տեղի համար ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից ներկայացված Հակոբ Միհրանյանի թեկնածության եւ Ազգային ժողովին այդ պաշտոնին թեկնածու առաջարկելու վերաբերյալ...
2023 թ. պետբյուջեի ինն ամիսների կատարման ընթացքի վերաբերյալ տեղեկանքը քննարկվել է գլխադասային հանձնաժողովում
Հայաստանի Հանրապետության հիմնական գործընկեր երկրների տնտեսությունները շարունակում են դրական աճ ունենալ: 2023 թվականի ինն ամիսների տնտեսական աճը դրական տիրույթում է, սակայն որոշ երկրներում նկատվում է աճի տեմպերի դանդաղում, որոշ երկրներում ունենք նաեւ արագացում: Այս մասին ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետ...
Նոյեմբերի 28-ին՝ ժամը 13:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճի հարակից սրահում ԱԺ պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի նախաձեռնությամբ տեղի է ունենալու «Հայկական պատմամշակութային հետքը Բաքվում» խորագրով ցուցահանդես: ...
Քննարկվել են «Ներքին աուդիտի մասին» օրենքում առաջարկվող փոփոխությունները
Օրենսդրական նախաձեռնությամբ առաջարկվում է վերացնել «Քաղաքացիական ծառայության մասին» եւ «Ներքին աուդիտի մասին» օրենքներում առկա հակասությունը, ինչպես նաեւ ներքին աուդիտի ստորաբաժանման ղեկավարի նշանակման համար սահմանել որոշակի բացառություններ: Մասնավորապես, նախագծով առաջարկվում է պետական մարմիններում ...

Р.Бакоян: “Права детей должны быть защищены восстановлением их права на посещение школы”
“Права детей должны быть защищены восстановлением их права на посещение школы”, - отметил в ходе состоявшегося 27 ноября рабочего обсуждения заместитель председателя Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Р.Бакоян. В центре внимания – проблема  трех несоверш...
Р.Бакоян: “Многие из вас сейчас являются сотрудниками НС, эффективно исполняющими возложенные на них обязанности”
27 ноября заместитель председателя Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Р.Бакоян встретился с участниками "Парламентской программы молодых специалистов", проходящими практику в парламенте.Депутат представил участникам программы функции, приоритеты деятельности комис...
Комиссия проголосовала за предложенное дополнение в закон “О таможенном регулировании”
Предложенное дополнение в закон "О таможенном регулировании" обсуждалось во втором чтении на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции. Заместитель председателя Комитета государственных доходов (КГД) А.Мурадян напомнил, что цель регулирования – определение от...
Положительное заключение комиссии по кандидатуре А.Миграняна на вакантное место члена АП
27 ноября Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам обсудила представленную фракцией НС "Гражданский договор" кандидатуру А.Миграняна на вакантное место члена Аудиторской палаты (АП) и  рекомендацию Национальному Собранию кандидата на эту должность.Председатель комиссии...
Справка о ходе исполнения госбюджета-2023 за девять месяцев обсуждена в профильной комиссии
Экономика основных стран-партнеров РА продолжает позитивно расти. Экономический рост за девять месяцев 2023 г. находится в положительном диапазоне, но в некоторых странах наблюдается замедление темпов роста, в некоторых – ускорение. Об этом сообщил 27 ноября заместитель министра финансов В.Сирунян н...
28 ноября, в 13.00, в фойе зала заседаний НС по инициативе депутата В.Габриеляна открывается выставка "Армянский историко-культурный след в Баку"....
Обсуждены поправки в закон “О внутреннем аудите”
Законодательная инициатива предлагает устранить существующее противоречие в законах "О гражданской службе" и "О внутреннем аудите", а также установить некоторые исключения при назначении руководителя подразделения внутреннего аудита.В частности, проект предлагает в государственных органах и органах ...