Պետք է պաշտպանել երեխաների իրավունքները՝ վերականգնելով նրանց՝ դպրոց հաճախելու իրավունքը. Ռուստամ Բաքոյան
Պետք է պաշտպանել երեխաների իրավունքները՝ վերականգնելով նրանց՝ դպրոց հաճախելու իրավունքը. ասել է ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ռուստամ Բաքոյանը՝ նոյեմբերի 27-ին հրավիրված աշխատանքային քննարկման ժամանակ: Առանցքում երեք անչափահաս, ազգո...
Ձեզանից շատերն այժմ ԱԺ աշխատակիցներ են, որոնք բարձր արդյունավետությամբ են կատարում իրենց առջեւ դրված պարտականությունները. Ռուստամ Բաքոյան
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ռուստամ Բաքոյանը նոյեմբերի 27-ին հանդիպել է խորհրդարանում փորձաշրջան անցնող «Երիտասարդ մասնագետների խորհրդարանական ծրագրի» մասնակիցների հետ: Պատգամավորը ծրագրի մասնակիցներին է ներկայացրել հանձնաժողովի ա...
Հանձնաժողովը կողմ է քվեարկել «Մաքսային կարգավորման մասին» օրենքում առաջարկվող լրացմանը
«Մաքսային կարգավորման մասին» օրենքում առաջարկվող լրացումն ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում քննարկվել է երկրորդ ընթերցման ընթացակարգով: ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Աշոտ Մուրադյանը հիշեցրել է, որ կարգավորման նպատակը «Եվրասիական տնտեսակ...
Հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր տեղի համար Հակոբ Միհրանյանի թեկնածությանը
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 27-ի նիստում քննարկել է ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի անդամի թափուր տեղի համար ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից ներկայացված Հակոբ Միհրանյանի թեկնածության եւ Ազգային ժողովին այդ պաշտոնին թեկնածու առաջարկելու վերաբերյալ...
2023 թ. պետբյուջեի ինն ամիսների կատարման ընթացքի վերաբերյալ տեղեկանքը քննարկվել է գլխադասային հանձնաժողովում
Հայաստանի Հանրապետության հիմնական գործընկեր երկրների տնտեսությունները շարունակում են դրական աճ ունենալ: 2023 թվականի ինն ամիսների տնտեսական աճը դրական տիրույթում է, սակայն որոշ երկրներում նկատվում է աճի տեմպերի դանդաղում, որոշ երկրներում ունենք նաեւ արագացում: Այս մասին ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետ...
Նոյեմբերի 28-ին՝ ժամը 13:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճի հարակից սրահում ԱԺ պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի նախաձեռնությամբ տեղի է ունենալու «Հայկական պատմամշակութային հետքը Բաքվում» խորագրով ցուցահանդես: ...
Քննարկվել են «Ներքին աուդիտի մասին» օրենքում առաջարկվող փոփոխությունները
Օրենսդրական նախաձեռնությամբ առաջարկվում է վերացնել «Քաղաքացիական ծառայության մասին» եւ «Ներքին աուդիտի մասին» օրենքներում առկա հակասությունը, ինչպես նաեւ ներքին աուդիտի ստորաբաժանման ղեկավարի նշանակման համար սահմանել որոշակի բացառություններ: Մասնավորապես, նախագծով առաջարկվում է պետական մարմիններում ...

Rustam Bakoyan: We should protect children’s rights, restoring their right to attend school
We should protect the children’s rights, restoring their right to attend school: The Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Rustam Bakoyan said during the working discussion convened on November 27. The core of the discussion was the issue of th...
Rustam Bakoyan: Most of you are now NA employees, who fulfill their duties with high efficiency
On November 27, the Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Rustam Bakoyan met with the participants of the Young Professionals’ Parliamentary Program passing an internship in the parliament.The deputy presented to the participants of the Program...
Committee votes for addendum being proposed to law on Customs Regulations
The addendum being proposed to the law on Customs Regulations was debated in the second reading procedure at the sitting of the Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Committee.The Deputy Chairman of the RA State Revenue Committee Ashot Muradyan reminded that the purpose of the regu...
Committee endorses Hakob Mihranyan’s candidacy for the vacancy of Audit Chamber Member
At November 27 sitting, the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs debated the issue on proposing the candidacy of Hakob Mihranyan represented by the NA Civil Contract Faction for the vacancy of the RA Audit Chamber and the candidate for that position to the National Asse...
Report on implementation of nine-month 2023 state budget debated in Head Committee
The economies of the main partner countries of the Republic of Armenia continue to grow positively. The economic growth of the nine months of 2023 is in a positive range, but in some countries there is a slowdown in growth rates, in some countries we also have an acceleration. The Deputy Minister of...
Exhibition to be organized in National Assembly
On November 28, at 13:00 in the foyer adjacent to the NA Session Hall exhibition titled ‘The Armenian Historical-Cultural Trace in Baku’ will take place on the initiative of the NA deputy Vilen Gabrielyan.  ...
Proposed amendments to Law on Internal Audit debated
The legislative initiative proposes to remove the contradiction in the laws on the Civil Service and the Internal Audit, as well as to set certain exceptions for the appointment of the Head of the Internal Audit Department.The Deputy Chairman of the RA State Revenue Committee Artur Manukyan said thi...