ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի եւ Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Յաել Բրաուն-Պիվեի կողմից ստորագրված միջխորհրդարանական համագործակցության համաձայնագիրը լայն հնարավորություններ է ստեղծել զարգացնելու երկկողմ հարաբերությունները մեր պետությունների խորհրդարանների եւ աշխատակազմերի միջեւ: Ասվ...
Հայերի բռնի գաղթն Ադրբեջանից սկսվել է 1988 թվականի փետրվարի 27-ից` Սումգայիթի ջարդերով, շարունակվել է Բաքվում, ապա` Ադրբեջանի այլ քաղաքներում: Այն ժամանակ, չունենալով միջազգային հանրության պատշաճ գնահատականը, Ադրբեջանի իշխանության` հայերի հանդեպ վարած էթնոֆոբ եւ ագրեսիվ քաղաքականությունը շարունակվել...

“Соглашение о межпарламентском сотрудничестве, подписанное Председателем НС А.Симоняном и спикером НС Франции Яэль Браун-Пиве, создало широкие возможности для развития двусторонних отношений между парламентами и аппаратами наших государств. Ваш визит в Национальное Собрание Республики Армения с цель...
“Вынужденная миграция армян из Азербайджана началась 27 февраля 1988 г. с сумгаитских погромов и продолжилась в Баку, а затем и в других городах Азербайджана. В то время, не имея должной оценки международного сообщества, этнофобская и агрессивная политика азербайджанских властей в отношении армян пр...