Կամավոր աշխատանքը երիտասարդների համար ինքնադրսեւորման ու փորձի ձեռքբերման հնարավորություն է. Մարիամ Պողոսյան
Կամավոր աշխատանքին վերաբերող օրենքի նախագծի հետ կապված հանրային հետաքրքրությունն ու երիտասարդ կամավորների շրջանում առաջարկների ու տեսակետների հավաքագրումը կարեւորել է ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Մարիամ Պողոսյանը երիտասարդ կամավորների հետ նոյեմբերի 22-ին կայացած հանդիպմանը: Առա...
Ազգային ժողովը նոյեմբերի 22-ին գումարված արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է մի շարք օրենքների նախագծեր: ««ՀՀ բյուջետային համակարգի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» եւ կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը ներկայացրել է ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախա...
Ազգային ժողովը վերսկսել է քննարկել 2023 թ. պետական բյուջեում առաջարկվող լրացումը
Խորհրդարանը նոյեմբերի 22-ի արտահերթ նիստում վերսկսել է ««Հայաստանի Հանրապետության 2023 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրինագծի քննարկումը: Նախագծի վերջնական տարբերակը ներկայացրել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը: «2023 թվականի սկզբից Լաչինի միջանցքի արգելա...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը նիստ կհրավիրի նոյեմբերի 23-ին՝ ժամը 12:00-ին, 314 սրահում: ...

Mariam Poghosyan: Voluntary work is an opportunity for young people to express themselves and gain experience
The member of the RA NA Civil Contract Faction Mariam Poghosyan highlighted the public interest in the draft law on Voluntary Work, introducing proposals and views among young volunteers at the meeting with the young volunteers held on November 22.The focus was on the issues regarding the bill on Vo...
22.11.2023
Parliament debates and adopts a number of drafts in second reading
The National Assembly debated a number of draft laws in the second reading at the extraordinary sitting convened on November 22.The draft law on Amending the Law on the RA Budgetary System and the attached package of draft laws was presented by the RA Deputy Minister of Territorial Administration an...
National Assembly resumes the addendum being proposed in 2023 State Budget
At November 22 extraordinary sitting the parliament resumed the debate of the bill on Making Addendum to the law on 2023 State Budget of the Republic of Armenia.The RA Minister of Finance Vahe Hovhannisyan presented the final version of the draft.“Beginning from 2023 the residents of Nagorno Karabak...