27 հարց` հունիսի 13-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում
ՀՀ Ազգային ժողովի խորհուրդը հունիսի 12-ին գումարել է նիստ, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ հունիսի 13-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը: Սահմանվել է նաեւ հերթա...
Առեւտրաշրջանառությունը Հայաստանում 2023 թ. առաջին հինգ ամսում նախորդ տարվա համեմատ աճել է մոտ երկու անգամ. Էկոնոմիկայի փոխնախարար Նարեկ Տերյան
Եվրասիական վերաապահովագրական ընկերության հիմնադրման նպատակն է աջակցել ԵԱՏՄ անդամ պետությունների միջեւ փոխադարձ առեւտրի, ներդրումների ծավալների մեծացմամբ տնտեսական ինտեգրման զարգացման, ներդրումային գրավչության բարձրացմանը եւ երրորդ երկրների հետ միության առեւտրատնտեսական կապերի ընդլայնմանը: Ընկերությա...
2022 թվականի պետական բյուջեի կատարողականով արձանագրվել է աճ բոլոր ոլորտներում, գործազրկությունը նվազել է, ստեղծվել են նոր աշխատատեղեր. նշել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ հունիսի 12-ի արտահերթ նիստում, որի օրակարգում «ՀՀ 202...
Կայացել է Հայաստանի եւ Բելառուսի Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հերթական նիստը
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով հունիսի 5-7-ը Բելառուսում էր ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը` ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Արմեն Գեւոր...
Հակոբ Արշակյանը ելույթ է ունեցել Յակով Զելդովիչի անվան 5-րդ միջազգային գիտաժողովում
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը հունիսի 12-ին մասնակցել է Յակով Զելդովիչի անվան 5-րդ միջազգային գիտաժողովին` նվիրված ՀՀ ԳԱԱ հիմնադրման 80-ամյակին, աստղաֆիզիկայի եւ հարակից բնագավառների արդի ձեռքբերումներին: Ողջունելով միջոցառման մասնակիցներին` ԱԺ նախագահի տեղակալը փաստել է, որ Հայաստանը մեծ ո...

В проекте повестки дня созываемых 13 июня очередных заседаний – 27 вопросов
12 июня состоялось заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Симонян.Обсуждены и утверждены проекты дополнений в повестку дня пятой сессии НС восьмого созыва и повестку дня созываемых 13 июня очередных заседаний. Также определен порядок обсуждения повесточных вопросов очередных заседаний.В ...
Замминистра экономики Н.Терян: “Товарооборот в Армении в 2023 г. за первые пять месяцев по сравнению с предыдущим годом увеличился почти вдвое”
“Целью создания Евразийской перестраховочной компании является поддержка взаимной торговли государств-членов ЕАЭС, развитие экономической интеграции за счет увеличения объемов инвестиций, повышения инвестиционной привлекательности и расширения торгово-экономических связей Союза с третьими странами. ...
“Исполнением государственного бюджета 2022 г. во всех сферах наблюдается рост, безработица снизилась, созданы новые рабочие места”, - отметил министр финансов РА В.Ованнисян 12 июня на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, повестка дня которого вк...
Очередное заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и НС Беларуси
5-7 июня делегация НС РА во главе с членом Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Геворкяном находилась в Беларуси для участия в очередном заседании Межпарламентской комиссии (МПК) по сотрудничеству между НС РА и НС Беларуси. В состав делегации – депутаты М.Казарян и Д.Даниелян....
А.Аршакян на V Международной конференции имени Я.Зельдовича
12 июня вице-спикер НС А.Аршакян принял участие в V Международной конференции имени Якова Зельдовича, посвященной 80-летию основания НАН РА, современным достижениям астрофизики и смежных сфер.Приветствуя участников мероприятия, вице-спикер НС подчеркнул, что Армения уделяет большое внимание развитию...