ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունիսի 20-ին ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի անվտանգության եւ պաշտպանության հարցերով ենթակոմիտեի նախագահ Նատալի Լուազոյի գլխավորած պատվիրակությանը: Ալեն Սիմոնյանը ողջունել է հյուրերին` նշելով, որ այս այցը հնարավորություն կտա տեղում ծանոթանալու իրավիճակին: Ն...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հունիսի 20-ին «Հանքարդյունաբերության խնդիրների վերաբերյալ» թեմայով աշխատանքային քննարկում էր կազմակերպել: Մասնակցում էին պատգամավորներ, Կառավարության պատասխանատուներ, «Հայաստանի հանքագործների եւ մետալուրգների միության»  ՀԿ անդամ ընկերությունների ն...
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությամբ հունիսի 20-ին տեղի է ունեցել  2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով ստեղծված ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի դռնբաց նիստը:  Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը տեղեկացրել է, որ ընդդիմ...
Հակոբ Արշակյանն ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի նիդերլանդացի պատգամավոր Բերտ-Յան Ռուիսենին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը հունիսի 20-ին ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի նիդերլանդացի պատգամավոր Բերտ-Յան Ռուիսենին:   Հանդիպմանը ներկա են եղել ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը եւ հանձնաժողովի անդամ Տաթեւիկ Գասպարյանը:...
Եվրոպական խորհրդարանի պատվիրակություններն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Հայաստանում են Եվրոպական խորհրդարանի նիդերլանդացի պատգամավոր Բերտ- Յան Ռուիսենի եւ Եվրոպական խորհրդարանի անվտանգության եւ պաշտպանության հարցերով ենթակոմիտեի նախագահ Նատալի Լուազոյի գլխավորած պատվիրակությունները: Հյուրերը ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանի ուղեկ...

20 июня Председатель НС А.Симонян принял делегацию во главе с председателем подкомитета Европарламента по безопасности и обороне Натали Луазо.А.Симонян, приветствуя гостей, отметил, что этот визит даст возможность ознакомиться с ситуацией на месте.Он подчеркнул, что наша страна придает большое ...
20 июня Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам организовала рабочее обсуждение на тему “Проблемы горнорудной промышленности”. В мероприятии приняли участие депутаты, должностные лица правительства и представители компаний-членов общественной организации “Союз горняков и металлургов Армении...
20 июня с участием Премьер-министра РА Н.Пашиняна состоялось открытое заседание Следственной комиссии НС, созданной для расследования обстоятельств развязанной 27 сентября 2020 г. военной операции. Председатель комиссии А.Кочарян сообщил, что оппозиционные фракции "Армения" и "Честь имею", согласно ...
А.Аршакян принял нидерландского депутата Европарламента Берта-Яна Руиссена
20 июня вице-спикер НС А.Аршакян принял депутата Европарламента от Нидерландов Берта-Яна Руиссена.На встрече присутствовали председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян и член комиссии Т.Гаспарян.“Приветствуем Ваш визит в Армению, особенно учитывая период, полный вы...
Делегации Европарламента – в Цицернакаберде
В Армении находятся делегации во главе с нидерландским депутатом Европарламента Бертом-Яном Руиссеном и председателем подкомитета Европарламента по вопросам безопасности и обороны Натали Луазо. 20 июня гости посетили мемориальный комплекс в Цицернакаберде в сопровождении председателя Постоянной коми...