Պետական-քաղաքական գործիչ Կարեն Դեմիրճյանի ծննդյան օրվա կապակցությամբ ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ծաղիկներ է դրել 1999թ. հոկտեմբերի 27-ի զոհերի հիշատակին կանգնեցված հուշակոթողին
Պետական-քաղաքական գործիչ, Ազգային ժողովի նախկին նախագահ, ՀՀ Ազգային հերոս Կարեն Դեմիրճյանի ծննդյան օրվա կապակցությամբ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ապրիլի 17-ին ծաղիկներ է դրել 1999թ. հոկտեմբերի 27-ին խորհրդարանում ոճրագործության զոհ դարձած պետական ու քաղաքական գործիչների հիշատակին Ազգային ժողովի  այգում կանգնեցված հուշակոթողին:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի Արաբական Հանրապետության ժողովրդական ժողովի նախագահ Մահմուդ Ալ- Աբրաշին
Հայաստանի Հանրապետության  Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Ժողովրդական ժողովի նախագահ Մահմուդ Ալ- Աբրաշին: Ուղերձում ասվում է. «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ  անձամբ իմ  անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական ուղերձ է հղել ՉԺՀ Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական Ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ ՈՒ Բանգոյին
Հայաստանի Հանրապետության  Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական Ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ ՈՒ  Բանգոյին:  Ուղերձում ասվում է. «Խորը կսկիծով տեղեկացանք Չինաստանի Ցինխայ գավառո...

Председатель НС РА О.Абраамян в связи с днем рождения государственного и политического деятеля К.Демирчяна возложил цветы к мемориалу жертв 27 октября 1999 г.
17 апреля Председатель НС РА Овик Абраамян в связи с днем рождения   государственного и политического деятеля, экс-спикера НС Карена Демирчяна возложил цветы к мемориалу жертв злодеяния 27 октября 1999 г.  в парке Национального Собрания.
Председатель НС РА Овик Абраамян направил поздравления Председателю Народного Собрания САР Махмуду аль-Абрашу
Председатель НС РА О.Абраамян направил поздравления Председателю Народного Собрания Сирийской Арабской Республики Махмуду аль-Абрашу.В послании говорится: “От имени Национального Собрания РА и своего лично сердечно поздравляю Вас, всех наших коллег и весь сирийский народ с Днем независимости. У...
Председатель Национального Собрания РА Овик Абраамян направил соболезнования Председателю Постоянного Комитета Всекитайского Собрания Народных Представителей КНР У Банго
Председатель НС РА Овик Абраамян направил соболезнования Председателю Постоянного Комитета Всекитайского Собрания Народных Представителей Китайской Народной Республики У Банго.В послании говорится: “С душевной болью восприняли весть о катастрофическом землетрясении в китайской провинции Цинхай. От и...