Ավարտվել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի պաշտոնական այցը Լիբանան
Լիբանան պաշտոնական այցի շրջանակներում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ապրիլի 13-ին երեկոյան Լիբանանում  Հայաստանի դեսպանությունում հանդիպում է ունեցել քաղաքական կուսակցությունների եւ համայնքային կառույցների ղեկավարների հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել լիբանանահայության ներկայացուցիչներ...
Լիբանանահայերը կամուրջ են երկու երկրների միջեւ
Շարունակվում է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի պաշտոնական այցը Լիբանան: Լիբանան պաշտոնական այցի շրջանակներում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ապրիլի 12-ին այցելեց Այնջար: Նա հայաստանցի առաջին բարձրաստիճան պաշտոնյան էր, որ հյուրընկալվում էր հայաբնակ այս բնակավայրում: Ազգային ժ...
Հայ խորհրդարանականները գրառումներ կատարեցին Լեհաստանի դեսպանատանը բացված սգո մատյանում
Ապրիլի 13-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը,  ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը, ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրայր Կարապետյանը եւ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Գագիկ Մխեյանը...
ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանի ղեկավարած ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը 2010 թ. ապրիլի 5-8-ը մասնակցեց Սանկտ Պետերբուրգում ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի եւ ՀԱՊԿ-ի խորհրդարանական համաժողովի շրջանակներում տեղի ունեցած մի շարք միջոցառումների: Պատվիրակության կազմում էին ԱԺ պատգամավորներ Վահան Հովհաննիսյանը,...

Завершился официальный визит Председателя НС РА О.Абраамяна в Ливан Вечером 13 апреля, в рамках официального визита в Ливан, Председатель НС РА О.Абраамян встретился в Посольстве Армении в Ливане с руководителями политических партий и общинных структур. На встрече присутствовали представители ливанского армянства, члены парламента и правительства Ливана армянс...
13.04.2010
Армяне Ливана – мост между двумя странами Продолжается официальный визит Председателя НС РА О.Абраамяна в Ливан12 апреля в рамках своего официального визита в Ливан Председатель НС РА О.Абраамян побывал в Айнджаре. Он первое официальное лицо из Армении, гостившее в этом армянонаселенном городке. Пришедшие встречать Председателя НС наши соот...
Армянские парламентарии внесли записи в Книгу скорби, открытую в посольстве Польши 13 апреля вице-спикер НС РА С.Никоян, председатель Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Г.Минасян и председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам Г.Карапетян посетили посольство Польской Республики в РА и от имени Националь...
Делегация Национального Собрания в Санкт-Петербурге Делегация НС, возглавляемая вице-спикером Аревик Петросян, 5-8 апреля 2010 г. в Санкт-Петербурге приняла участие в ряде мероприятий в рамках Межпарламентской Ассамблеи (МПА) СНГ и ПА ОДКБ. В составе делегации были депутаты НС В.Ованесян, А.Давтян, Г.Карапетян, Э.Шармазанов и А.Нранян.6 апреля глава ... |