Ավարտվել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի պաշտոնական այցը Լիբանան
Լիբանան պաշտոնական այցի շրջանակներում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ապրիլի 13-ին երեկոյան Լիբանանում  Հայաստանի դեսպանությունում հանդիպում է ունեցել քաղաքական կուսակցությունների եւ համայնքային կառույցների ղեկավարների հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել լիբանանահայության ներկայացուցիչներ...
Լիբանանահայերը կամուրջ են երկու երկրների միջեւ
Շարունակվում է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի պաշտոնական այցը Լիբանան: Լիբանան պաշտոնական այցի շրջանակներում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ապրիլի 12-ին այցելեց Այնջար: Նա հայաստանցի առաջին բարձրաստիճան պաշտոնյան էր, որ հյուրընկալվում էր հայաբնակ այս բնակավայրում: Ազգային ժ...
Հայ խորհրդարանականները գրառումներ կատարեցին Լեհաստանի դեսպանատանը բացված սգո մատյանում
Ապրիլի 13-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը,  ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը, ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրայր Կարապետյանը եւ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Գագիկ Մխեյանը...
ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանի ղեկավարած ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը 2010 թ. ապրիլի 5-8-ը մասնակցեց Սանկտ Պետերբուրգում ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի եւ ՀԱՊԿ-ի խորհրդարանական համաժողովի շրջանակներում տեղի ունեցած մի շարք միջոցառումների: Պատվիրակության կազմում էին ԱԺ պատգամավորներ Վահան Հովհաննիսյանը,...

Official Visit of RA National Speaker Hovik Abrahamyan to Lebanon Ends
Within the framework of his official visit to Lebanon on the evening of April 13 RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan had a meeting in the Armenian Embassy to Lebanon with the heads of the political parties and community structures. Representatives of the Armenian Lebanese, members of the p...
13.04.2010
Armenian Lebanese Serve a Bridge Between the Two Countries
RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan’s official visit to Lebanon continues. Within the official visit to Lebanon RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan on April 12 visited Aynjar. He was the first Armenian high-ranking that was hosted in the settlement with Armenian residents. Our co...
Armenian Parliamentarians Make Notes in the Book of Condolence Opened at the Polish Embassy
On April 13 RA NA Vice Speaker Samvel Nikoyan, the Chairman of RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Gagik Minasyan and the Chairman of RA NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Hrayr Karapetyan visited the Embassy of the Republic of Pol...
Delegation of the National Assembly in Saint Petersburg
The RA NA delegation led by NA Vice Speaker Arevik Petrosyan on April 5-8, 2010 took part in Saint Petersburg in a number of events of the CIS Inter-Parliamentary Assembly and CSTO Parliamentary Assembly. The delegation comprised of NA deputies Vahan Hovhannisyan, Artak Davtyan, Hrayr Karapetyan, Ed...