Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովը ապրիլի 1-ի նիստում` Խաչիկ Հարությունյանի նախագահությամբ,  քննարկեց եւ հավանության արժանացրեց օրենսդրական մեկ փաթեթ` «Բնապահպանական վերահսկողության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Բնապահպանական օրենսդրու...
Խորհրդակցություն ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ
Ապրիլի 1-ին ՀՀ  Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ տեղի ունեցավ խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվեցին երեխայի իրավունքների վերաբերյալ ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի միջեւ ստորագրված  փոխըմբռնման հուշագրի շրջանակներում հաստատված 2010-20...
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արեւիկ Պետրոսյանն ընդունեց Համաշխարհային բանկի առաքելության նոր ղեկավարին
Ապրիլի 1-ին Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արեւիկ Պետրոսյանն ընդունեց Համաշխարհային բանկի պետական հատվածի արդիականացման երկրորդ ծրագրի առաքելության նոր ղեկավար Միգարա Դե Սիլվանի գլխավորած պատվիրակությանը: Տիկին Պետրոսյանը շնորհավորեց պարոն Միգարա Դե Սիլվանին Համաշխարհային բանկի առաքելության ղեկավար...

На заседаниях постоянных комиссий НС 1 апреля на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам сельского хозяйства и охраны природы под председательством Х.Арутюняна был обсужден и одобрен законодательный пакет о внесении изменений и дополнений в ряд законов природоохранной сферы и, в частности, в Кодекс об административных правон...
Совещание у Председателя НС РА О.Абраамяна 1 апреля у Председателя НС РА О.Абраамяна состоялось совещание, на котором обсуждалась рабочая программа на 2010-2012 гг., утвержденная в рамках подписанного между Национальным Собранием РА и Армянским офисом Детского фонда ООН Меморандума о взаимопонимании. В совещании участвовали вице-спикер...
Вице-спикер НС А.Петросян приняла нового руководителя миссии ВБ 1 апреля вице-спикер НС Аревик Петросян приняла делегацию, возглавляемую новым руководителем миссии второй программы модернизации государственного сектора Всемирного банка (ВБ) Мигарой Де Силвой.Г-жа Петросян поздравила г-на Силву с вступлением в должность руководителя миссии ВБ и пожелала плодотвор... |