Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովը ապրիլի 1-ի նիստում` Խաչիկ Հարությունյանի նախագահությամբ,  քննարկեց եւ հավանության արժանացրեց օրենսդրական մեկ փաթեթ` «Բնապահպանական վերահսկողության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», «Բնապահպանական օրենսդրու...
Խորհրդակցություն ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ
Ապրիլի 1-ին ՀՀ  Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ տեղի ունեցավ խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվեցին երեխայի իրավունքների վերաբերյալ ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի հայաստանյան գրասենյակի միջեւ ստորագրված  փոխըմբռնման հուշագրի շրջանակներում հաստատված 2010-20...
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արեւիկ Պետրոսյանն ընդունեց Համաշխարհային բանկի առաքելության նոր ղեկավարին
Ապրիլի 1-ին Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արեւիկ Պետրոսյանն ընդունեց Համաշխարհային բանկի պետական հատվածի արդիականացման երկրորդ ծրագրի առաքելության նոր ղեկավար Միգարա Դե Սիլվանի գլխավորած պատվիրակությանը: Տիկին Պետրոսյանը շնորհավորեց պարոն Միգարա Դե Սիլվանին Համաշխարհային բանկի առաքելության ղեկավար...

The Standing Committee on Agriculture and Environment at April 1 sitting presided over by Khachik Harutyunyan discussed and approved a legislative package: On Amending the Law on Ecological Control, On Implementing Self-Control Towards the Fulfillment of the Demands of Ecological Legislation and On ...
Consultation with RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan
On April 1 a consultation was held with RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan, where the 2010-2011 working program approved within the framework of the Memorandum of Understanding signed between RA National Assembly and UN Children’s Fund Armenia Office on child’s right was discussed. The NA...
Vice Speaker of the National Assembly Arevik Petrosyan Receives the New Head of the World Bank Mission
On April 1 the Vice Speaker of the National Assembly Arevik Petrosyan received the delegation led by the senior economist of the public sector of the institutional reform cluster poverty reduction and economic management of the World Bank K. Migara O. De Silva.Mrs. Petrosyan congratulated Mr. Migara...