Ապրիլի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովն սկսեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը` հաստատելով ապրիլի 6-8-ի նիստերի օրակարգի նախագիծը, ինչպես նաեւ` լրացումների եւ հետաձգումների վերաբերյալ նախագծերը:  ԱԺ նիստին «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում մասնակցում էին Արարատի մարզի մի խումբ բարձր դասարանցիներ: Օրակարգի հաստատու...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ընդունեց Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Աբդու Դիուֆին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ապրիլի 6-ին ընդունեց Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Աբդու Դիուֆին: Ողջունելով գլխավոր քարտուղարին` Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, որ նա Հայաստան է այցելել կարեւոր իրադարձության ժամանակ.  այս տարի Հայաստանը Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային...
Խորհրդարանական անցուդարձին ականատես եղան եւ բաց դասին մասնակցեցին Արարատի մարզի դպրոցականները
Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» քաղաքականության շրջանակում ապրիլի 6-ին խորհրդարան էին այցելել Արարատի մարզի տարբեր դպրոցների բարձր դասարանների աշակերտներ: Ավանդույթի համաձայն նրանք հնարավորություն ունեցան հետեւելու իրենց այցի պահին ընթացող քառօրյա նիստերի աշխատանքին: Այնուհետեւ նրանք մասնակցեցին հերթական...
Ցուցահանդես` նվիրված Մայրության եւ գեղեցկության տոնին
ՀՀ ԱԺ նախագահի աջակցությամբ՝ ապրիլի 6-ին Մայրության եւ գեղեցկության տոնի առիթով՝ խորհրդարանի Կանաչ սրահում տեղի ունեցավ դիզայներ-նկարիչ Արեւ Պետրոսյանի ցուցահանդեսի բացումը, որին ներկա էին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, պատգամավորներ, մշակույթի գործիչներ ։ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, որ Արե...

6 апреля Национальное Собрание  начало работу четырехдневных заседаний, утвердив проект повестки дня заседаний 6-8 апреля, а также проекты дополнений и пролонгации сроков их рассмотрения.   На заседании НС в рамках программы “открытых уроков” участвовала группа  старшеклассников ...
Председатель НС РА Овик Абраамян принял Генерального секретаря Международной организации Франкофонии Абду Диуфа
6 апреля Председатель НС РА О.Абраамян принял Генерального секретаря  Международной организации Франкофонии Абду Диуфа. Приветствуя Генерального секретаря, О.Абраамян отметил, что он посетил Армению во время важного события – в этом году Международная организация Франкофонии (МОФ) вместе с...
Школьники Араратской области приняли участие в “открытом уроке” НС
6 апреля в рамках программы “Открытых дверей НС” парламент посетили старшеклассники различных школ Араратской области.   По уже сложившейся традиции они наблюдали за работой четырехдневных заседаний Национального Собрания.  Затем приняли участие в “открытом уроке”, который провел Пред...
Выставка, посвященная празднику Материнства и красоты
6 апреля при содействии Председателя НС РА в Зеленом фойе парламента открылась посвященная Дню материнства и красоты выставка работ художницы-дизайнера Арев Петросян, на которой присутствовал спикер НС Овик Абраамян, депутаты, деятели искусства.Председатель НС отметил, что выставка работ А.Петросян ...