Ապրիլի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովն սկսեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը` հաստատելով ապրիլի 6-8-ի նիստերի օրակարգի նախագիծը, ինչպես նաեւ` լրացումների եւ հետաձգումների վերաբերյալ նախագծերը:  ԱԺ նիստին «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում մասնակցում էին Արարատի մարզի մի խումբ բարձր դասարանցիներ: Օրակարգի հաստատու...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ընդունեց Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Աբդու Դիուֆին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ապրիլի 6-ին ընդունեց Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Աբդու Դիուֆին: Ողջունելով գլխավոր քարտուղարին` Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, որ նա Հայաստան է այցելել կարեւոր իրադարձության ժամանակ.  այս տարի Հայաստանը Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային...
Խորհրդարանական անցուդարձին ականատես եղան եւ բաց դասին մասնակցեցին Արարատի մարզի դպրոցականները
Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» քաղաքականության շրջանակում ապրիլի 6-ին խորհրդարան էին այցելել Արարատի մարզի տարբեր դպրոցների բարձր դասարանների աշակերտներ: Ավանդույթի համաձայն նրանք հնարավորություն ունեցան հետեւելու իրենց այցի պահին ընթացող քառօրյա նիստերի աշխատանքին: Այնուհետեւ նրանք մասնակցեցին հերթական...
Ցուցահանդես` նվիրված Մայրության եւ գեղեցկության տոնին
ՀՀ ԱԺ նախագահի աջակցությամբ՝ ապրիլի 6-ին Մայրության եւ գեղեցկության տոնի առիթով՝ խորհրդարանի Կանաչ սրահում տեղի ունեցավ դիզայներ-նկարիչ Արեւ Պետրոսյանի ցուցահանդեսի բացումը, որին ներկա էին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, պատգամավորներ, մշակույթի գործիչներ ։ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, որ Արե...

On April 6, RA National Assembly began the work of the four-day sittings, approving the draft agenda of April 6-8 sittings, as well as the drafts on the addenda and cancellations. Within the framework of Open Lesson programme a group of senior students of Ararat marz took part at NA sitting.After ap...
RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan Receives the Secretary General of the International Organisation of La Francophonie Abdu Diouf
RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan received the Secretary General of the International Organisation of La Francophonie Abdu Diouf. Welcoming the Secretary General Hovik Abrahamyan noted that he visited Armenia during an important event: this year Armenia together with all other member sta...
Students of Ararat Marz Witness the Happenings in the Parliament and Take Part in the Open Lesson
Within the framework of the Open Doors policy of the National Assembly on April 6 the students of the senior classes of different schools of Ararat marz visited the parliament.By tradition they had opportunity to follow the ongoing work of the four-day sittings. Then they took part in the open lesso...
Exhibition Dedicated to the Holiday of Maternity and Beauty
By the support of RA NA Speaker on April 6 on the occasion of the Holiday of Maternity and Beauty in the Green Hall of the parliament the opening of the exhibition of the designer-painter Arev Petrosyan was held, which attended RA NA Speaker Hovik Abrahamyan, the deputies, the figures of culture. Th...