Շարունակվում են ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հանդիպումները Լիբանանում
Ապրիլի 12-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը առավոտյան հանդիպում ունեցավ Լիբանանի արտաքին գործերի եւ էմիգրանտների նախարար Ալի Շամիի հետ: Լիբանանի արտգործնախարարը նշելով, որ հայերը մեծ դեր են կատարում Լիբանանի զարգացման գործում, հայտնեց, որ իրենք միշտ էլ ցանկանում են հարաբերություններ զարգացնել քաղաքական,...
12.04.2010
Չինաստան-Հայաստան բարեկամական պատգամավորական խմբի պատվիրակությունը Ազգային ժողովում
Ապրիլի 11-ին պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Չինաստան-Հայաստան բարեկամական պատգամավորական խմբի պատվիրակության անդամները ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանի ուղեկցությամբ այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ, ծաղիկներ դրեցին 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության հուշակոթողին եւ լռությամբ հարգեցին շուրջ մեկ...

Продолжаются встречи Председателя НС РА О.Абраамяна в Ливане
12 апреля  Председатель НС РА встретился с министром иностранных дел Ливана  Али Шами.Министр иностранных дел Ливана, отметив роль армян в развитии страны, подчеркнул желательность развития отношений в политической, экономической и культурных сферах. И в этом деле, по его словам,  бол...
12.04.2010
Делегация депутатской группы дружбы Китай – Армения в НС
11 апреля члены находящейся в Ереване с официальным визитом делегации депутатской группы дружбы Китай – Армения в сопровождении руководителя аппарата НС Г.Гарибджаняна посетили Цицернакаберд, возложили цветы к мемориалу Геноцида армян 1915 г. и почтили молчанием память более полутора миллионов ...