Շարունակվում են ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հանդիպումները Լիբանանում
Ապրիլի 12-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը առավոտյան հանդիպում ունեցավ Լիբանանի արտաքին գործերի եւ էմիգրանտների նախարար Ալի Շամիի հետ: Լիբանանի արտգործնախարարը նշելով, որ հայերը մեծ դեր են կատարում Լիբանանի զարգացման գործում, հայտնեց, որ իրենք միշտ էլ ցանկանում են հարաբերություններ զարգացնել քաղաքական,...
12.04.2010
Չինաստան-Հայաստան բարեկամական պատգամավորական խմբի պատվիրակությունը Ազգային ժողովում
Ապրիլի 11-ին պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Չինաստան-Հայաստան բարեկամական պատգամավորական խմբի պատվիրակության անդամները ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանի ուղեկցությամբ այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ, ծաղիկներ դրեցին 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության հուշակոթողին եւ լռությամբ հարգեցին շուրջ մեկ...

Meetings of RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Continue in Lebanon
On April 12 in the morning the RA National Assembly Speaker had a meeting with the Minister of Foreign Minister and Emigrants of Lebanon Ali Shami. Noting that the Armenians play a major role in the development of Lebanon the Foreign Minister said that they always wanted to develop relations in the ...
12.04.2010
Delegation of China-Armenia Parliamentary Friendship Group in the National Assembly
On April 11 the members of the delegation of China-Armenia Parliamentary Friendship Group being on an official visit in Yerevan accompanied by NA Chief of Staff Gegham Gharibjanyan visited Tsiternakaberd, laid flowers at the monument of 1915 Armenian Genocide and  in silence paid tribute t...