ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Շվեդիա խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Հռիփսիմե Գրիգորյանը եւ խորհրդարանի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանը դեկտեմբերի 4-ին հանդիպել են Շվեդիայի Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության միջազգային զարգացման համագործակցության գլխավոր տնօրեն Յոհաննես Օլյե...
ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում դեկտեմբերի 4-ին խորհրդարան էին այցելել  Հայաստանի մարզերի եւ մայրաքաղաքի մի շարք  ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչներ: Ճարտարապետական եւ շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի միջին մասնագիտական կրթության քոլեջի ուսանողների եւ դասախոսների հետ ...
Դեկտեմբերի 4-ին Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկություններով ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրենքների նախագծերը: Երկրորդ ընթերցմամբ չի ընդունվել ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության հեղինակած «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխութ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ դեկտեմբերի 4-ին հրավիրած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է կառավարության հեղինակած «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։ Գործադիրն իր որոշմամբ՝ հարցի ընդունումը համարել է ա...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի անդամներ, «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Անուշ Բեղլոյանը, Միքայել Զոլյանը, Արսեն Ջուլֆալակյանը եւ Վիկտոր Ենգիբարյանը դեկտեմբերի 4-ին հանդիպել են Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատվիրակության հետ: Պատվիրակության այցի նպատակն է ընտրել «Մի...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը հանդիպել է Հարավային Աֆրիկայի Հանրապետության դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը դեկտեմբերի 4-ին հանդիպել է Հայաստանում Հարավային Աֆրիկայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անդրե Յոհաննես Գրունեվալդի  հետ: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում՝ Լենա Նազարյանը շնորհավորել է նրան մեր երկրում դեսպան նշանակվելու կապակցությամբ եւ հաջողութ...
Դեկտեմբերի 3-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը հանդիպել է Ֆինլանդիայի խորհրդարանի իր գործընկերոջ` Կրթության եւ մշակույթի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Պաուլա Ռիսիկոյի հետ: Հանդիպմանը ներկա է ե...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 13:30-ին կայանալիք  արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...

Р.Григорян и Т.Галстян приняли делегацию МИД Швеции
4 декабря председатель группы дружбы Армения – Швеция Р.Григорян и руководитель-генеральный секретарь  Аппарата НС Т.Галстян встретились с делегацией, возглавляемой генеральным директором по развитию международного сотрудничества МИД Королевства Швеция Йоханнесом Олелундом.  Р.Григорян, пр...
4 декабря в рамках программы “Открытый урок” парламент посетили представители ряда учебных заведений областей и столицы Армении.    Со студентами и преподавателями Колледжа среднего специального образования Национального университета архитектуры и строительства Армении встретилась деп...
4 декабря НС продолжило работу очередных заседаний, голосованием приняв обсуждавшиеся в предыдущий день проекты законов.Депутаты обсудили в различных чтениях  законодательные пакеты о внесении изменений и дополнений в законы РА  “О торговле и услугах”, “О финансовом выравнивании”, “О местн...
4 декабря на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам под председательством Б.Туняна во втором чтении обсуждался проект закона о внесении поправок в закон РА “О государственной пошлине”. По повестке заседания обстоятельно выступила председатель Комитета гражданско...
4 декабря члены группы дружбы Армения – Германия, депутаты фракции “Мой шаг” А.Беглоян, М.Золян, А.Джулфалакян и В.Енгибарян встретились с делегацией Бундестага ФРГ. Цель визита делегации – выбрать армянских стипендиатов программы “Международная парламентская стипендия”. Депутат Комиссии по правам ч...
Вице-спикер НС Л.Назарян встретилась с послом ЮАР
4 декабря вице-спикер НС Л.Назарян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным послом ЮАР в Армении Андре Йоханнесом Грюневальдом.Приветствуя посла в парламенте, Л.Назарян поздравила его с назначением в РА и пожелала успехов в реализации намеченных в ходе миссии программ.Коснувшись развития межпарламен...
3 декабря председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта М.Айрапетян встретился с коллегой из парламента Финляндии – председателем Постоянной комиссии по вопросам образования и культуры Паулой Рисико. На встрече присутствовал также заместите...