ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը հոկտեմբերի 22-ին Աթենքում ընթացող Խորհրդարանական հետազոտությունների եւ փաստաթղթավորման եվրոպական կենտրոնի համաժողովի շրջանակում հանդիպել է Հունաստանի խորհրդարանի նախագահի հատուկ քարտուղար Վասիլեոս Բայոկոսի հետ: Կողմերը քննարկել են երկու խ...
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Դավիթ Սեդրակյանը հոկտեմբերի 22-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հրաժարակ...
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը հոկտեմբերի 22-ին ընդունել է ՀՀ-ում Իտալիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ալֆոնսո Դի Ռիզոյին: Շնորհավորելով դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ` Էդուարդ Աղաջանյանը հաջողություններ է մաղթել նրան դիվանագիտական առաքելության...
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 20-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` պատգամավորների ընդհանուր թվի առնվազն մեկ քառորդի պահանջով «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից հավաքագրված եւ Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջե փոխանցված միջոցների օգտագործումը ուսումնասիրելու նպատակով իրա...
Հոկտեմբերի 21-22-ը Սանկտ Պետերբուրգում տեղի է ունեցել ԱՊՀ երիտասարդական միջխորհրդարանական վեհաժողովի հերթական նիստը, որին մասնակցել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հռիփսիմե Գրիգորյանը, Լիլիթ Մինասյանը եւ Տրդատ Սարգսյանը: Նիստի օրակարգի առանցքում ԱՊՀ երկրներում երիտասարդների զբոսաշրջությանը վերաբերող հարցն էր...
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանը մասնակցել է Սանկտ Պետերբուրգում ընթացող ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի նիստին
Հոկտեմբերի 21-22-ը Սանկտ Պետերբուրգում տեղի է ունեցել ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի պետականաշինության եւ տեղական ինքնակառավարման փորձի ուսումնասիրման մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: «ԱՊՀ անդամ երկրների կայուն զարգացման հայեցակարգի» նախագիծն արժանացել է խորհրդարանականների հավանությանը, հաշվի ...
«Եվրոպայում չպետք է լինեն բաժանարար գծեր, քանի որ բազմաթիվ մարտահրավերներ չեն ճանաչում պետական սահմաններ»,-ասել է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ԵԽԽՎ խորհրդարանների նախագահների համաժողովում «Եվրոպական բոլոր քաղաքացիների ընդհանուր ապագան» թեմայի շրջանակում ունեցած ելույթի ժամանակ: Խորհրդարանի ղեկավարն ընդ...
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը հոկտեմբերի 22-ին Աթենքում մասնակցել է Խորհրդարանական հետազոտությունների եւ փաստաթղթավորման եվրոպական կենտրոնի հերթական նիստին, որը գումարվում է յուրաքանչյուր երկու տարին մեկ՝ Խորհրդարանների նախագահների եվրոպական համաժողովին զուգընթաց: Քնն...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը հոկտեմբերի 21-ին Երեւանում մասնակցել է  ճարտարագիտության ոլորտի հայաստանյան ամենամյա «Հայաստան-Ինժեներական շաբաթ 2021» միջոցառմանը, որին մասնակցում էր նաեւ ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Վահագն Խաչատուրյանը: Ողջունելով միջոցառման մասնակից...

On October 21, the RA NA Chief of Staff-Secretary General Vahan Naribekyan took part in the next meeting of the European Centre for Parliamentary Research and Documentation (EPCRD) in Athens, which is convened once in two years in parallel with the European Conference of Presidents of Parliament. Th...
Pursuant to Article 155.1 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, the deputy of the National Assembly of the Republic of Armenia Davit Sedrakyan submitted his resignation letter on October 22.Pursuant to Article 155.2 of the Constitutional Law the Rules of Procedur...
On October 22, the Chair of the NA Standing Committee on Foreign Relations received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Italy to the RA Alfonso Di Riso.Congratulating the Ambassador on assuming the office, Eduard Aghajanyan wished him successes in the implementation of his diplomatic...
Pursuant to Article 20.1 of the Constitutional Law the NA Rules of Procedure, by the request of at least one-third of the deputies’ total number for Studying the Use of Funds Collected by the "Hayastan" All - Armenian Fund and Transferred to the State Budget of the Republic of Armenia Inquiry Commit...
On October 21-22, the regular sitting of the CIS Youth Inter-Parliamentary Assembly was held in Saint Petersburg, where the RA NA deputies Hripsime Grigoryan, Lilit Minasyan and Trdat Sargsyan took part.The key item on the agenda of the meeting was the tourism of the youth in the CIS countries.Touch...
RA NA Deputy Nazeli Baghdasaryan Takes Part in Meeting of CIS Inter-Parliamentary Assembly in Saint Petersburg
On October 21-22, the regular meeting of the Permanent Commission on Practices of State-Building and Local Government of the CIS Inter-Parliamentary Assembly (IPA CIS) was held in Saint Petersburg. The draft of the Stable Development Concept of the CIS Members States was appreciated by the parliamen...
RA NA President Alen Simonyan Delivers a Speech Within the Framework of the Topic ‘The Common Future of All European Citizens’
“There should not be dividing lines in Europe, because many challenges do not recognize national borders,” The NA President Alen Simonyan said at PACE European Conference of Presidents of Parliament during his speech in the format of the topic ‘The Common Future of All European Citizens.’ The Head o...
On October 21, the RA NA Vice President Hakob Arshakyan took part in the annual Armenia event ‘Armenia-Engineering Week 2021’ of the engineering sphere in Yerevan, where the RA Minister of Hi-Tech Industry Vahagn Khachaturyan also took part.Welcoming the participants of the events, Hakob Arshakyan p...