Խորհրդարանը հոկտեմբերի 26-ի հերթական նիստերի ընթացքում քննարկել է  ԱԺ «Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների  կողմից առաջարկված  ««Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից հավաքագրված եւ ՀՀ պետական բյուջե փոխանցված միջոցների օգտագործումը ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի անդա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 26-ին հանդիպել է Կիպրոս-Հայաստան համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Հարիս Գեորգիադեսին: Հանդիպմանը կարեւորվել է Հայաստան-Կիպրոս բարեկամ երկրների միջեւ բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունը: Կողմեր...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 26-ին հրավիրած արտահերթ նիստում քննարկել է մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը: ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունը դարձյալ առաջադրել էր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը: Ս...
Հոկտեմբերի 26-ի ԱԺ նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած ««Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիության մասին» օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Արա Ֆիդանյանի խոսքով`  նախագիծը մշակվել է օրենքի կիրարկման ընթ...
Հոկտեմբերի 27-ին՝ ժամը 13:30-ին, ՀՀ Ազգային ժողովի այգում՝ 1999 թ. հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի մոտ, տեղի կունենա հիշատակի արարողություն, որին կմասնակցեն պատգամավորներ եւ ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ: ...
Կիպրոս կատարած պաշտոնական այցի եզրափակիչ օրը ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Կիպրոսի Հանրապետության նախագահի հանձնակատար Ֆոտիս Ֆոտիուին: Նախագահի հանձնակատարը, ողջունելով հյուրերին, Կիպրոսի նախագահի բարեմաղթանքներն է փոխանցել` ափսոսանք հայտնելով, որ նա աշխատանքային այցով օրեր առ...
ՀՀ Ազգային ժողովը հոկտեմբերի 26-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը հաստատել է նստաշրջանի եւ հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը, ընդունել է նաեւ «Հայաստանի Հանրապետության եւ Ադրբեջանի Հանրապետության շփման գծում տիրող իրավիճակը եւ սահմանազատման խնդիրները» հասարակական հետաքրքրություն...

26 октября в ходе очередных заседаний парламент обсудил предложенный фракциями НС “Армения” и “Честь имею” проект решения НС “Об определении числа членов Следственной комиссии НС, изучающей использование средств, собранных Всеармянским фондом “Айастан” и перечисленных в государственный бюджет РА"....
26 октября делегация во главе с А.Симоняном встретилась с председателем Межпарламентской комиссии по сотрудничеству Кипр – Армения Харрисом Георгиадесом.На встрече подчеркнута важность политического диалога на высоком уровне между дружественными Арменией и Кипром. Стороны подтвердили приоритет парла...
26 октября Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности под председательством А.Кочаряна на внеочередном заседании обсудила вопрос избрания заместителя председателя комиссии.Фракция НС “Армения” вновь выдвинула А.Казиняна. Однако депутаты от оппозиции на заседание не явились. Члены фрак...
26 октября на заседании Национального Собрания в первом чтении обсужден внесенный правительством проект о внесении изменений и дополнений в закон “О гражданстве Республики Армения”.По словам заместителя начальника Полиции РА А.Фиданяна, проект разработан для решения практических проблем, возник...
В заключительный день официального визита на Кипр делегация во главе с Председателем НС РА встретилась с Уполномоченным Президента Республики Кипр Фотисом Фотиу.Приветствуя гостей, Уполномоченный Президента передал наилучшие пожелания Президента Кипра, выразив сожаление по поводу его недавнего отъез...
26 октября Национальное Собрание начало работу очередных заседаний. Парламент утвердил проекты повесток дня сессии и очередных заседаний, а также принял проект решения НС “О проведении срочного обсуждения общественно интересной темы по ситуации на линии соприкосновения Республики Армения и Азербайдж...