Խորհրդարանը հոկտեմբերի 26-ի հերթական նիստերի ընթացքում քննարկել է  ԱԺ «Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների  կողմից առաջարկված  ««Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից հավաքագրված եւ ՀՀ պետական բյուջե փոխանցված միջոցների օգտագործումը ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի անդա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 26-ին հանդիպել է Կիպրոս-Հայաստան համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Հարիս Գեորգիադեսին: Հանդիպմանը կարեւորվել է Հայաստան-Կիպրոս բարեկամ երկրների միջեւ բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունը: Կողմեր...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 26-ին հրավիրած արտահերթ նիստում քննարկել է մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը: ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունը դարձյալ առաջադրել էր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը: Ս...
Հոկտեմբերի 26-ի ԱԺ նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության հեղինակած ««Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիության մասին» օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Արա Ֆիդանյանի խոսքով`  նախագիծը մշակվել է օրենքի կիրարկման ընթ...
Հոկտեմբերի 27-ին՝ ժամը 13:30-ին, ՀՀ Ազգային ժողովի այգում՝ 1999 թ. հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի մոտ, տեղի կունենա հիշատակի արարողություն, որին կմասնակցեն պատգամավորներ եւ ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ: ...
Կիպրոս կատարած պաշտոնական այցի եզրափակիչ օրը ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Կիպրոսի Հանրապետության նախագահի հանձնակատար Ֆոտիս Ֆոտիուին: Նախագահի հանձնակատարը, ողջունելով հյուրերին, Կիպրոսի նախագահի բարեմաղթանքներն է փոխանցել` ափսոսանք հայտնելով, որ նա աշխատանքային այցով օրեր առ...
ՀՀ Ազգային ժողովը հոկտեմբերի 26-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը հաստատել է նստաշրջանի եւ հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը, ընդունել է նաեւ «Հայաստանի Հանրապետության եւ Ադրբեջանի Հանրապետության շփման գծում տիրող իրավիճակը եւ սահմանազատման խնդիրները» հասարակական հետաքրքրություն...

During the October 26 regular sittings, the parliament debated the NA Draft Decision proposed by the NA Armenia and With Honor Factions on Setting the number of members of Inquiry Committee for Studying the Use of Funds Collected by the "Hayastan" All - Armenian Fund and Transferred to the State Bud...
On October 26, the Delegation led by the RA National Assembly met with the Chair of Cyprus-Armenia Inter-Parliamentary Committee on Cooperation Harris Georgiades.At the meeting the political dialogue of high level between Armenia-Cyprus friendly countries was highlighted. The sides affirmed the prio...
RA NA Standing Committee Does Not Elect Deputy Chair Once Again
At October 26 extraordinary sitting moderated by the Chair of the RA NA Standing Committee on Defense and Security Andranik Kocharyan, the item of the election of Deputy Chair of the Standing Committee was debated.The NA Armenia Faction again nominated Artur Ghazinyan’s candidacy. However, the oppos...
At October 26 NA sitting the draft law on Making Addenda and Amendments to the Law on the RA Citizenship authored by the Government was debated in the first reading.According to the Deputy Head of the RA Police Ara Fidanyan, the draft law was worked to solve the practical problems caused during the ...
On the final day of the official visit to Cyprus the Delegation led by the RA NA President met with the Presidential Commissioner of the Republic of Cyprus Photis Photiou.Welcoming the guests, the Presidential Commissioner conveyed the best wishes from the President of Cyprus, expressing regret that...
On October 26, the RA National Assembly began the work of the regular sittings. The Parliament affirmed the draft agendas of the sessions and the regular sittings and also adopted the NA draft decision on Holding an urgent debate on a topic presenting the public interest on the situation on the line...