Կառավարության անդամները պատասխանել են պատգամավորների հարցերին
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի համաձայն՝ ՀՀ վարչապետը եւ Կառավարության անդամներն ԱԺ հոկտեմբերի 27-ի վերջին նիստում պատասխանել են պատգամավորների հարցերին: ...
Նոր լիազորություն Երեւանի քաղաքապետին
Ազգային ժողովը հոկտեմբերի 27-ի հերթական նիստերի ընթացքում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է ««Ֆինանսական համահարթեցման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ  Վաչե Տերտերյանի տեղեկացմամբ՝  առաջարկվում է ...
ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը հանդիպել է Իրանի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Գեւորգյանը հոկտեմբերի 27-ին հանդիպել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիի հետ: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում՝ հանձնաժողովի նախագահն ընդգծել է, որ Հայ...
Հոկտեմբերի 27-ի ԱԺ նիստում խորհրդարանը քննարկել է ԱԺ «Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների առաջարկած «Դատարաններում գործերի` օրենքով սահմանված բաշխման կարգի խախտմամբ, ինչպես նաեւ Արդարադատության նախարարի կողմից դատավորների նկատմամբ կարգապահական վարույթների հարուցմամբ արդար դատաքննությունը խո...
Քսաներկու տարի առաջ հոկտեմբերի 27-ին Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում ոճրագործության զոհ դարձան ԱԺ նախագահ, Ազգային հերոս Կարեն Դեմիրճյանը, վարչապետ, Ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանը, ԱԺ փոխնախագահներ Յուրի Բախշյանը, Ռուբեն Միրոյանը, Արցախյան ազատամարտի հերոս, ԱԺ պատգամավոր Արմենակ Արմենակյանը, ԱԺ պատ...
ՀՀ ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը հայտնել է, որ ԿԲ խորհրդի անդամի ընտրության համար առաջադրվել էր Արտակ Մանուկյանի թեկնածությունը:  Տեղի  է ունեցել  գաղտնի քվեարկություն, որին  ԱԺ 107 պատգամավորներից  մասնակցել են 85-ը: Արտակ Մանուկյանի թեկնածությանը կողմ է քվեար...
Խորհրդարանը հոկտեմբերի 27-ի նիստում քննարկել է Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամի ընտրության հարցը: ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովն առաջարկել է Արտակ Չուբարի Մանուկյանի թեկնածությունը: Հարցը քննարկվել է «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 135-րդ հոդվածով սահմանված կարգո...
Ազգային ժողովի հոկտեմբերի 27-ի նիստում պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակը: Անուհետեւ քվեարկությամբ ընդունվել են նախորդ օրն առաջին ընթերցմամբ քննարկված Կառավարության հեղինակած ««ՀՀ տոների եւ հիշատակի օրերի մասին» օրենքում փոփոխությո...

27 октября, согласно конституционному закону “Регламент Национального Собрания”, на последнем заседании парламента премьер-министр РА и члены правительства ответили на вопросы депутатов....
Новое полномочие мэра Еревана
27 октября на очередных заседаниях Национальное Собрание обсудило в различных чтениях проекты о внесении поправок в законы “О финансовом выравнивании”, “О местном самоуправлении в городе Ереване”.По повестке аргументированно выступил заместитель министра территориального управления и инфраструктур Р...
Председатель Постоянной комиссии НС по региональным вопросам и вопросам евразийской интеграции встретился с послом ИРИ
27 октября председатель Постоянной комиссии НС по региональным вопросам и вопросам евразийской интеграции А.Геворгян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Исламской Республики Иран (ИРИ) в Армении Аббасом Бадахшаном Зохури.Приветствуя посла в парламенте, председатель комиссии подчеркнул, чт...
27 октября на заседании НС обсужден  предложенный фракциями “Армения” и “Честь имею” проект решения НС об определении числа членов Следственной комиссии  по изучению фактов, препятствующих справедливому судебному разбирательству по делам, возбужденным в судах в нарушение установленного зак...
Двадцать два года назад, 27 октября, в зале заседаний парламента стали жертвами злодеяния Председатель НС, Национальный Герой К.Демирчян, Премьер-министр, Национальный Герой В.Саргсян, вице-спикеры НС Ю.Бахшян, Р.Мироян, герой Арцахской освободительной войны, депутат НС А.Арменакян, депутаты НС М.Ко...
По сообщению председателя Счетной комиссии НС Н.Бабаяна, А.Манукян был выдвинут кандидатом на выборах члена Совета Центрального банка (ЦБ). В итоге проведенного тайного голосования, в котором приняли участие 85 из 107 депутатов НС, за кандидатуру А.Манукяна проголосовало 65 депутатов, против – 20.А....
27 октября парламент на заседании обсудил вопрос избрания члена Совета Центрального банка (ЦБ).Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам выдвинула кандидатуру А.Манукяна. Вопрос обсуждался в соответствии со ст.135  “Регламента НС”.Председатель Постоянной комиссии НС по ...
27 октября на заседании НС депутаты почтили минутой молчания память жертв злодеяния 27 октября 1999 г.Далее были приняты голосованием предложенные правительством проекты о внесении поправок  в законы “О праздниках и памятных днях”,  “О гражданстве Республики Армения”,  а также ратифик...