ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավարը հանդիպեց ԵԱՀԿ ԽՎ հատուկ ներկայացուցչի հետ
Մայիսի 10-ին ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովում Հայաստանի Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար Արտաշես Գեղամյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Ժոաո Սոարեշի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին տարածաշրջանին եւ հայ-թուրքական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր, անդրադարձ կատարվեց Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցին եւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԵԱՀԿ ԽՎ հատուկ ներկայացուցիչ Ժոաո Սոարեշին
Մայիսի 10-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց   ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Ժոաո Սոարեշին: Կարեւորելով պարոն Սորարեշի այցը տարածաշրջան` ԱԺ նախագահը նշեց, որ այն լավ հնարավորություն է տեղում ծանոթանալու Հարավային Կովկասի երկրներում ...

Глава делегации НС РА в ПА ОБСЕ встретился с Специальным представителем ПА ОБСЕ
10 мая глава делегации НС РА в ПА ОБСЕ   А.Гегамян встретился с Специальным представителем ПА ОБСЕ по вопросам Южного Кавказа  Жоао Соарешем.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, касающиеся региона и армяно-турецких отношений, обратились к Нагорно-Карабахской проблеме и другим вопросам, представляющим взаимный интерес.
Председатель НС О.Абраамян принял Специального представителя ПА ОБСЕ Жоао Соареша
10 мая Председатель НС О.Абраамян принял Специального представителя ПА ОБСЕ по вопросам Южного Кавказа  Жоао Соареша.Подчеркнув важность визита г-на Соареша в регион, спикер НС отметил, что поездка дает широкие возможности для ознакомления с политической ситуацией в странах Южного Кавказа, а та...