Մայիսի 2-ին խորհրդարանը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Մինչ օրակարգային հարցերին անցնելը ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ողջունեց «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում նիստին ներկա Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի գյուղատնտեսական քոլեջի ուսանողներին ու դասախոսներին: Այնուհետեւ պատգամավորները շարուն...
Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի պետական գյուղատնտեսական քոլեջի ուսանողները՝ ԱԺ-ում
Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը մայիսի 2-ին հանդիպեց «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում խորհրդարան այցելած՝ Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի պետական գյուղատնտեսական քոլեջի ուսանողներին ու դասախոսներին: Ա...
Մայիսի 2-ին Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի ունեցավ ԱԺ պատգամավոր Մարգարիտ Եսայանի «Գժանոց կամ թեժ աշուն» գրքի շնորհանդեսը, որը լրագրողական երկար տարիների կենսագրություն ունեցող հեղինակի առաջին գեղարվեստական ժողովածուն է: Գրքում տեղ են գտել Մարգարիտ Եսայանի գեղարվեստական նոթերը, պատ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Իրանի Իսլամական Հանրապետության գլխավոր դատախազին
Մայիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Իրանի Իսլամական Հանրապետության գլխավոր դատախազ Ղոլամհոսեյն Մոհսենի Էժեիի գլխավորած պատվիրակությանը : Ողջունելով հյուրերին ` ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն համոզմունք հայտնեց, որ ԻԻՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնական այցը Հայաստան կխթանի փոխվստահության ...

Национальное Собрание завершило работу очередных четырехдневных заседаний
2 мая парламент продолжил работу четырехдневных заседаний.Депутаты обсудили в первом, втором или третьем чтениях законодательные пакеты о поправках в законы РА “О налоге на имущество”, “Об Академии правосудия”,  “Об обеспечении равных прав и равных возможностей женщин и мужчин”,  “О гражда...
02.05.2013
Студенты Государственного сельскохозяйственного колледжа НАУ Армении – в НС
2 мая председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян встретился с студентами и преподавателями Государственного сельскохозяйственного колледжа Национального Аграрного университета (НАУ) Армении, посетившими парламент в рамках программы “Откры...
2 мая в фойе Национального Собрания прошла презентация книги депутата М.Есаян “Психушка, или жаркая осень”, являющаяся первым сборником художественных произведений маститого журналиста. Книга, изданная на собственные средства автора, преследует, по словам М.Есаян,  благотворительную цель – весь...
Председатель НС О.Абраамян принял Генерального прокурора ИРИ
2 мая Председатель НС О.Абраамян принял делегацию, возглавляемую Генеральным прокурором Исламской Республики Иран (ИРИ) Голамхосейном Мохсени Эжеи. Приветствуя гостя, спикер НС выразил уверенность, что официальный визит в Армению Генерального прокурора ИРИ будет содействовать укреплению взаимосотруд...