Մայիսի 23-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի նախաձեռնությամբ ԱԺ նիստերի դահլիճում  պատգամավորների եւ կառավարության անդամների մասնակցությամբ տեղի ունեցավ գազի սակագնի բարձրացման հետ կապված քննարկում: ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանն իր ելույթում անդրադարձավ գ...
23.05.2013
Կառավարության ծրագիրը հավանության արժանացավ
Ազգային ժողովում մայիսի 23-ին շարունակվեց կառավարության ծրագրի քննարկումը: Մինչ մտքերի փոխանակությանն անցնելը ՝ պատգամավորներն ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի առաջարկով ողջունեցին ԱԺ «Բաց դռներ»  քաղաքականության  շրջանակներում ԱԺ նիստին ներկա  «Երիտասարդական նվաճումներ» ՀԿ ծրագրում ընդգր...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Շվեյցարիայի դեսպանին
Մայիսի 23-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Շվեյցարական Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կոնստանտին Օբոլենսկուն` դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: ԱԺ նախագահը գոհունակությամբ փաստեց, որ վերջին տարիներին հայ-շվեյցարական հարաբերությունները գրանցել են աննախադեպ զ...
Ազգային Ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը մայիսի 23-ին հանդիպեց «Երիտասարդական նվաճումներ» ՀԿ «Իրավական իրազեկման դպրոցական ակումբներ» ծրագրով Երեւանի 10 ավագ դպրոցների ուսուցիչների եւ աշակերտների հետ: Դպրոցականները ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ելույթը ԱԺ նիստում «ՀՀ կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» հարցի քննարկման ժամանակ
«Հարգելի գործընկերներ, Կառավարության հարգելի անդամներ, Ցանկացած երկրի կառավարության գործունեության ծրագիրն այն հիմնական քաղաքական փաստաթղթերից մեկն է, որի շուրջ խորհրդարանում տեղի ունեցող քննարկումները ցույց են տալիս տվյալ երկրում առկա ոչ միայն գլոբալ հիմնախնդիրները, զարգացման հիմնական ուղղություննե...

23 мая по инициативе Председателя НС О.Абраамяна в зале заседаний парламента с участием депутатов и членов правительства состоялись дебаты в связи с повышением тарифа на газ.По актуальной проблеме  аргументированно, с экономическими обоснованиями и анализом сложившейся ситуации выступили минист...
Программа правительства одобрена
23 мая в НС были продолжены дебаты по программе правительства.На заседании по вопросу озвучили свои подходы депутаты НС  С.Маргарян (ППА), Г.Саакян (РПА).В своем внеочередном выступлении Председатель НС О.Абраамян сказал:“Уважаемые коллеги,Уважаемые члены правительства!Программа деятельности пр...
Председатель НС О.Абраамян принял посла Швейцарии
23 мая Председатель НС О.Абраамян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Швейцарской Конфедерации в РА К.Оболенского – в связи с завершением дипломатической миссии.Спикер НС с удовлетворением отметил, что в последние годы армяно-швейцарские отношения зафиксировали беспрецедентное развитие, благод...
23 мая председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян встретился с учащимися и педагогами десяти ереванских старших школ по программе “Школьные клубы правовой компетентности” общественной организации “Молодежные достижения”.До этого школьники...
Выступление Председателя НС О.Абраамяна при обсуждении вопроса “Об одобрении программы Правительства РА” на заседании НС
“Уважаемые коллеги,Уважаемые члены правительства!Программа деятельности правительства любой страны – один из основных политических документов, дебаты вокруг которого в парламенте показывают существующие в данной стране не только глобальные проблемы, основные направления развития и прогнозируемые рез...