Մայիսի 23-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի նախաձեռնությամբ ԱԺ նիստերի դահլիճում  պատգամավորների եւ կառավարության անդամների մասնակցությամբ տեղի ունեցավ գազի սակագնի բարձրացման հետ կապված քննարկում: ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանն իր ելույթում անդրադարձավ գ...
23.05.2013
Կառավարության ծրագիրը հավանության արժանացավ
Ազգային ժողովում մայիսի 23-ին շարունակվեց կառավարության ծրագրի քննարկումը: Մինչ մտքերի փոխանակությանն անցնելը ՝ պատգամավորներն ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի առաջարկով ողջունեցին ԱԺ «Բաց դռներ»  քաղաքականության  շրջանակներում ԱԺ նիստին ներկա  «Երիտասարդական նվաճումներ» ՀԿ ծրագրում ընդգր...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Շվեյցարիայի դեսպանին
Մայիսի 23-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Շվեյցարական Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կոնստանտին Օբոլենսկուն` դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: ԱԺ նախագահը գոհունակությամբ փաստեց, որ վերջին տարիներին հայ-շվեյցարական հարաբերությունները գրանցել են աննախադեպ զ...
Ազգային Ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը մայիսի 23-ին հանդիպեց «Երիտասարդական նվաճումներ» ՀԿ «Իրավական իրազեկման դպրոցական ակումբներ» ծրագրով Երեւանի 10 ավագ դպրոցների ուսուցիչների եւ աշակերտների հետ: Դպրոցականները ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ելույթը ԱԺ նիստում «ՀՀ կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» հարցի քննարկման ժամանակ
«Հարգելի գործընկերներ, Կառավարության հարգելի անդամներ, Ցանկացած երկրի կառավարության գործունեության ծրագիրն այն հիմնական քաղաքական փաստաթղթերից մեկն է, որի շուրջ խորհրդարանում տեղի ունեցող քննարկումները ցույց են տալիս տվյալ երկրում առկա ոչ միայն գլոբալ հիմնախնդիրները, զարգացման հիմնական ուղղություննե...

On May 23 on the initiative of the President of the National Assembly Hovik Abrahamyan at the NA Session Hall with the participation of the deputies and the members of the government discussion connected with the rise of the gas tariff was held.The Minister of Energy and Natural Resources Armen Movs...
23.05.2013
Government Programme is Approved
On May 23 in the National Assembly the debate of the Government programme continued.Before turning to the exchange of thoughts by the proposal of the NA President Hovik Abrahamyan the deputies welcomed the teachers and pupils from 10 senior schools of Yerevan within the programme “School Clubs of Le...
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Ambassador of Switzerland
On May 23 the RA NA President Hovik Abrahamyan received Konstantin Obolensky, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Swiss Confederation to the RA on the completion of his diplomatic mission. The NA President documented with satisfaction that during the last years the Armenian-Swiss relatio...
Schoolchildren Meet with Artak Davtyan
On May 23 the Chairman of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport of the National Assembly Artak Davtyan met with the teachers and pupils from 10 senior schools of Yerevan within the program “School Clubs of Legal Awareness” Youth Achievements NGO. Before that in the p...
Speech by the RA NA President Hovik Abrahamyan at the NA Sitting on the Debate of the Issue “On Approving the RA Government Programme”
“Dear Colleagues,Dear members of the Government,The programme of the government activity of any country is one of the main political documents, around which the debates being held in the parliament, show not only the global problems, existing in the given country, the main directions of the developm...