Մայիսի 21-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց «ՀՀ կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» հարցի քննարկումը: Մինչ մտքերի փոխանակությանն անցնելը՝ պատգամավորներն ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի առաջարկով ողջունեցին ԱԺ «Բաց դռներ» քաղաքականության շրջանակներում ԱԺ նիստին ներկա «Ջինիշյան հիշատակի հիմնադր...
Մայիսի 21-ին ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության՝ Հայաստանի Ազգային ժողովին աջակցման ծրագրի տնօրեն Շոն Մակնելիի հետ: Խոսելով նախորդ տարիներին ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գրասենյակի կողմից խորհրդարանում իրականացված...
Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը մայիսի 21-ին հանդիպեց Ջինիշյան հիշատակի հիմնադրամի «Երիտասարդությունը ներգրավված հասարակության մեջ» ծրագրում ընդգրկված՝ Երեւանի եւ Էջմիածնի տարբեր դպրոցների աշակերտների ու նր...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Կուբայի Հանրապետության դեսպանին
Մայիսի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Կուբայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր  դեսպան Էմիլիո Ռատմիռ Լոսադա Գարսիային: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ-կուբայական միջպետական ու միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման հարցեր: Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, ո...

RA National Assembly Continues the Debate of the Issue “On Approving the RA Government Programme”
On May 21 the RA National Assembly continued the debate of the issue “On Approving the RA Government Programme” Before turning to the exchange of thoughts by the proposal of the NA President Hovik Abrahamyan, the deputies welcomed the teachers and pupils from different schools of Yerevan and Echmiad...
21.05.2013
On May 21 the Chair of the NA Standing Committee on European Integration Naira Zohrabyan met with Sean McNally, the Chief of Party for the USAID Parliamentary Strengthening Support Program to the National Assembly in Armenia (SANAP).Talking about the programs implemented by the USAID Office on the p...
Schoolchildren Meet with Artak Davtyan
On May 21 the Chairman of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport of the National Assembly Artak Davtyan met with the pupils and their teachers of different schools of Yerevan and Echmiadzin involved in the program “The Youth Involved in the Society” Jinishian Memorial...
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Ambassador of the Republic of Cuba to the RA
On May 21 the RA NA President Hovik Abrahamyan received Emilio Ratmir Lozada Garcia, the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Cuba to the RA.In the course of the meeting issues of the Armenian-Cuban inner-state and inter-parliamentary relations were discuss...