Մայիսի 21-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց «ՀՀ կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» հարցի քննարկումը: Մինչ մտքերի փոխանակությանն անցնելը՝ պատգամավորներն ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի առաջարկով ողջունեցին ԱԺ «Բաց դռներ» քաղաքականության շրջանակներում ԱԺ նիստին ներկա «Ջինիշյան հիշատակի հիմնադր...
Մայիսի 21-ին ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալության՝ Հայաստանի Ազգային ժողովին աջակցման ծրագրի տնօրեն Շոն Մակնելիի հետ: Խոսելով նախորդ տարիներին ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գրասենյակի կողմից խորհրդարանում իրականացված...
Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը մայիսի 21-ին հանդիպեց Ջինիշյան հիշատակի հիմնադրամի «Երիտասարդությունը ներգրավված հասարակության մեջ» ծրագրում ընդգրկված՝ Երեւանի եւ Էջմիածնի տարբեր դպրոցների աշակերտների ու նր...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Կուբայի Հանրապետության դեսպանին
Մայիսի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Կուբայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր  դեսպան Էմիլիո Ռատմիռ Լոսադա Գարսիային: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ-կուբայական միջպետական ու միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման հարցեր: Հովիկ Աբրահամյանը նշեց, ո...

21 мая Национальное Собрание продолжило обсуждение вопроса “Об одобрении программы Правительства РА”.Из зарегистрировавшихся на предшествовавшем заседании около трех десятков депутатов от всех парламентских фракций представили свои  точки зрения, критические замечания и аргументированные выклад...
21.05.2013
21 мая председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян встретилась с директором программы USAID по содействию Национальному Собранию Армении  Шоном Макнелли. Говоря о ранее осуществленных в парламенте программах офиса USAID, Н.Зограбян как председатель профильн...
21 мая председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян встретился с учащимися и учителями различных школ Еревана и Эчмиадзина, вовлеченными в программу “Молодежь в обществе” мемориального фонда Джинишян.До этого школьники присутствовали на обс...
Председатель НС О.Абраамян принял посла Республики Куба в РА
21 мая Председатель НС О.Абраамян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Куба в РА Эмилио Ратмира Лосаду Гарсиа.В ходе встречи обсуждены вопросы развития армяно-кубинских межгосударственных и межпарламентских отношений. Спикер НС особо подчеркнул важность оживления меж...