ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցեց «Հետքերով որբերի հայոց» լուսանկարների ցուցահանդեսի բացմանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մայիսի 25-ին մասնակցեց Հայաստանի ազգային պատկերասրահում ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան, Մերձավոր Արեւելքի հիմնադրամի եւ «Նարեկացի» արվեստի միության կազմակերպած՝ «Հետքերով որբերի հայոց» խորագրով լուսանկարների ցուցահանդեսի բացմանը, որին ներկա էին ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Ջոն Հեֆերնը, Հ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է Յուրի Սուվարյանին ծննդյան 70-ամյակի առթիվ
Հարգելի պարոն Սուվարյան,  ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 70-ամյակի առթիվ: Ձեզ ճանաչում են որպես պրոֆեսիոնալի ու գիտնականի, ով ծանրակշիռ ներդրում ունի մեր երկրի տնտեսագիտական մտքի  ու կրթական համակարգի զարգացման գործում եւ այսօր էլ շարունակում է նույն եռանդով մասնակցել մասնագետների նո...

Председатель НС О.Абраамян принял участие в открытии фотовыставки “По следам армянских сирот”
25 мая Председатель НС О.Абраамян в Национальной картинной галерее Армении принял участие в открытии фотовыставки “По следам армянских сирот”, организованной Посольством США в РА,  Ближневосточным фондом и Союзом искусств “Нарекаци”. На открытии присутствовали посол США в РА Дж.Хефферн, вице-пр...
Председатель НС О.Абраамян поздравил Ю.Суваряна с 70-летием со дня рождения
Уважаемый г-н Суварян!Сердечно поздравляю Вас с 70-летием со дня рождения!Вас знают как профессионала и ученого, внесшего весомый вклад в развитие экономической мысли и образовательной системы нашей страны, и сегодня с той же энергией продолжающего участвовать в подготовке и воспитании новых поколен...