ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում սկսվեցին «ՀՀ 2012թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկումները
Մայիսի 29-ին Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում սկսվեցին «Հայաստանի Հանրապետության 2012թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկումները, որին մասնակցում էին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ԱԺ պատգամավորներ եւ կառավարության անդամներ: ՀՀ վարչապետ...
29.05.2013
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Նորվեգիայի դեսպանին
Մայիսի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Նորվեգիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կնուտ Հաուգեին` դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Խորհրդարանի նախագահը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանին հայ-նորվեգական միջպետական հարաբերություններում ունեցած ներդրումի համ...
Երեւանում տեղի կունենան ԵԽԽՎ Բյուրոյի եւ ԵԽԽՎ մշտական հանձնաժողովի նիստերը
Մայիսի 30-ին եւ 31-ին Երեւանում տեղի կունենան Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի Բյուրոյի եւ ԵԽԽՎ մշտական հանձնաժողովի նիստերը: ...
Հայաստան կժամանի ԵԽԽՎ նախագահ Ժան-Կլոդ Մինյոնը
Մայիսի 29-ի երեկոյան եռօրյա այցով Հայաստան կժամանի Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ժան-Կլոդ Մինյոնը: Այցի ընթացքում ԵԽԽՎ նախագահը կհանդիպի ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ: ԵԽԽվ նախագահը կմասնակցի Երեւանում կայանալիք ԵԽԽ...
Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Քուվեյթի Պետության Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը
Մայիսի 29-ի երեկոյան քառօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Քուվեյթի Պետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալի Ֆահդ Ալ-Ռաշիդի գլխավորած պատվիրակությունը: Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ֆրանսիայի խորհրդարանական պատվիրակությանը
Մայիսի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ֆրանսիայի Հանրապետության խորհրդարանական պատվիրակությանը, որի կազմում են ԱԺ պատգամավոր Ֆրանսուա Ռոշբլուանը, սենատորներ Անրի Դը Ռենկուրը եւ Բեռնար Սոժեն: Բարձր գնահատելով հայ-ֆրանսիական բազմակողմ հարաբերությունների ներկա մակարդակը` պարոն Աբրահամյան...

Debates on the Annual Report “On the Execution of the RA State Budget 2012” Begin in the NA Standing Committees
On May 29 the debates on the annual report “On the Execution of the RA State Budget 2012” began in the NA Standing Committees, where the NA President Hovik Abrahamyan, the RA Prime Minister Tigran Sargsyan, NA deputies and members of the Government were attending.The RA Prime Minister Tigran Sargsya...
29.05.2013
RA NA President Receives the Ambassador of Norway
On May 29 the RA NA President Hovik Abrahamyan received Knut Hauge, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Norway, on the completion of his diplomatic mission.The President of the Parliament thanked the Ambassador for the contribution to the Armenian-Norwegian inner-state rel...
Meetings of the PACE Bureau and the PACE Standing Committee are to Be Held in Yerevan
On May 30 and 31 the meetings of the Bureau of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) and the PACE Standing Committee will be held in Yerevan....
Jean-Claude Mignon is to Arrive in Armenia
In the evening of May 29 the President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Jean-Claude Mignon will arrive in Armenia on the three-day visit.During the visit the PACE President will meet with the RA President Serzh Sargsyan, the RA NA President Hovik Abrahamyan, and the...
Delegation Led by the President of the National Assembly of the State of Kuwait is to Arrive in Armenia on an Official Visit
In the evening of May 29 the Delegation led by the President of the National Assembly of the State of Kuwait Ali Fahd Al-Rashid will arrive in Armenia on four-day official visit.During the visit meetings are scheduled with the RA President Serzh Sargsyan, the Supreme Patriarch, the Catholicos of All...
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Parliamentary Delegation of France
On May 29 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the parliamentary delegation of the Republic of France, which is comprised of the NA deputy François Rochebloine, senators Henri de Raincourt Bernard Saugey.Highly assessing the current level of the Romanian-French multilateral relations, Mr Ab...