ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում սկսվեցին «ՀՀ 2012թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկումները
Մայիսի 29-ին Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում սկսվեցին «Հայաստանի Հանրապետության 2012թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկումները, որին մասնակցում էին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ԱԺ պատգամավորներ եւ կառավարության անդամներ: ՀՀ վարչապետ...
29.05.2013
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Նորվեգիայի դեսպանին
Մայիսի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Նորվեգիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կնուտ Հաուգեին` դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Խորհրդարանի նախագահը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանին հայ-նորվեգական միջպետական հարաբերություններում ունեցած ներդրումի համ...
Երեւանում տեղի կունենան ԵԽԽՎ Բյուրոյի եւ ԵԽԽՎ մշտական հանձնաժողովի նիստերը
Մայիսի 30-ին եւ 31-ին Երեւանում տեղի կունենան Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի Բյուրոյի եւ ԵԽԽՎ մշտական հանձնաժողովի նիստերը: ...
Հայաստան կժամանի ԵԽԽՎ նախագահ Ժան-Կլոդ Մինյոնը
Մայիսի 29-ի երեկոյան եռօրյա այցով Հայաստան կժամանի Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ժան-Կլոդ Մինյոնը: Այցի ընթացքում ԵԽԽՎ նախագահը կհանդիպի ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ: ԵԽԽվ նախագահը կմասնակցի Երեւանում կայանալիք ԵԽԽ...
Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Քուվեյթի Պետության Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը
Մայիսի 29-ի երեկոյան քառօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Քուվեյթի Պետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալի Ֆահդ Ալ-Ռաշիդի գլխավորած պատվիրակությունը: Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ֆրանսիայի խորհրդարանական պատվիրակությանը
Մայիսի 29-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Ֆրանսիայի Հանրապետության խորհրդարանական պատվիրակությանը, որի կազմում են ԱԺ պատգամավոր Ֆրանսուա Ռոշբլուանը, սենատորներ Անրի Դը Ռենկուրը եւ Բեռնար Սոժեն: Բարձր գնահատելով հայ-ֆրանսիական բազմակողմ հարաբերությունների ներկա մակարդակը` պարոն Աբրահամյան...

В постоянных комиссиях НС начались обсуждения годового отчета “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2012 г.”
29 мая в постоянных комиссиях НС начались обсуждения годового отчета “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2012 г.”, в которых участвовали Председатель НС О.Абраамян, Премьер-министр РА Т.Саркисян, депутаты НС и члены правительства.Премьер-министр представил основные направления экономическо...
29.05.2013
Председатель НС принял посла Норвегии
29 мая Председатель НС О.Абраамян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Королевства Норвегии в РА Кнута Хауге – в связи с завершением дипломатической миссии.Спикер парламента поблагодарил посла за вклад в армяно-норвежские межгосударственные отношения и пожелал успехов в дальнейшей работе. Конст...
В Ереване состоятся заседания Бюро ПАСЕ и постоянной комиссии ПАСЕ
30 и 31 мая в Ереване состоятся заседания Бюро ПАСЕ и постоянной комиссии ПАСЕ....
В Армению прибывает Председатель ПАСЕ Жан-Клод Миньон
Вечером 29 мая в Армению с трехдневным визитом прибывает Председатель ПАСЕ Жан-Клод Миньон.В ходе визита Председатель ПАСЕ встретится с Президентом РА С.Саргсяном, Председателем НС РА О.Абраамяном, министром иностранных дел РА Э.Налбандяном. Председатель ПАСЕ примет участие в намеченных в Ереване за...
С официальным визитом в Армению прибывает делегация, возглавляемая Председателем Национального Собрания Государства Кувейт
Вечером 29 мая с четырехдневным официальным визитом в Армению прибывает делегация, возглавляемая Председателем  Национального Собрания Государства Кувейт Али Фахдом аль-Рашидом.В ходе визита предусмотрены встречи с Президентом РА С.Саргсяном, Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым, Председател...
Председатель НС О.Абраамян принял парламентскую делегацию Франции
29 мая Председатель НС О.Абраамян принял парламентскую делегацию Французской Республики, в составе которой депутат НС Франсуа Рошблуан, сенаторы Анри де Ренкур и Бернар Соже. Высоко оценив нынешний уровень разносторонних армяно-французских отношений, г-н Абраамян отметил, что взаимоотношениям А...