ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը մայիսի 13-ին արտագնա նիստ գումարեց Արմավիրի մարզպետարանում: Նիստին մասնակցում էին մարզի համայնքների ղեկավարներ, ավագանու անդամներ եւ մարզում գործող հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ: ...
Ջրի Եվրոպական երիտասարդական 11-րդ պառլամենտը մեկնարկեց աշխատանքը
Ազգային ժողովը մայիսի 13-ին հյուրընկալել էր Ջրի եվրոպական երիտասարդական պառլամենտի անդամներին: ԱԺ նիստերի դահլիճում՝ ՀՀ պետական հիմնի հնչյունների ներքո, տեղի ունեցավ Ջրի եվրոպական երիտասարդական 11-րդ պառլամենտի բացման արարողությունը: ...

13 мая Постоянная комиссия НС по вопросам территориального управления и местного самоуправления провела выездное заседание в Армавирской областной мэрии, организованное в рамках финансируемой USAID программы “Содействие НС РА”.В заседании приняли участие руководители общин, члены авагани (совета ста...
Стартовала работа 11-го Европейского молодежного водного парламента
13 мая Национальное Собрание принимало членов 11-го  Европейского молодежного водного парламента. В зале заседаний НС под звуки Государственного гимна РА состоялась церемония открытия. Повестку дня и сопредседателей Европейского молодежного водного парламента представила руководитель армянской ...