ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ  Հովիկ Աբրահամյանը ապրիլի  22-ին ընդունեց հարավկորեական GS շինարարական  ընկերության նախագահ եւ գլխավոր տնօրեն Վու Սանգ Րյոնգին:
2009 թվականի դեկտեմբերին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պաշտոնական այց էր կատարել Հարավային Կորեա:  ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը հայաստանցի առաջին բարձրաստիճան պաշտոնյան էր, ով այցելել էր այդ երկիր: Այցի ընթացքում տեղի էր ունեցել Հովիկ Աբրահամյանի եւ  GS Group ընկերության նախագահ Հո Չան Սուի հանդիպումը, որի արդյունքում կորեական կողմը պատրաստակամություն էր հայտնել աջակցել Հայաստանի խորհրդարանի զարգացման ծրագրին: Եւ 2010 փետրվարին, որպես այդ պայմանավորվածությունների արդյունք, ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի եւ GS Engineering and Construction ընկերության միջեւ կնքվեց համաձայնագիր:
Վու Սանգ Րյոնգը շնորհակալություն հայտնեց ընդունելության համար եւ փոխանցեց GS Group ընկերության նախագահի ջերմ ողջույններն ու վերահաստատեց Հայաստան այցելելու` նրա ցանկությունը:
Հովիկ Աբրահամյանը կարեւորեց Հայաստանի եւ Հարավային Կորեայի միջեւ տնտեսական համագործակցության ընդլայնումը` այդ տեսանկյունից նշանակալից համարելով հարավկորեական խոշորագույն մասնավոր ընկերություններից մեկի արդյունավետ գործունեությունը Հայաստանում. GS Group ընկերության մասնաճյուղ հանդիսացող GS Engineering and Construction ընկերությունը  ճապոնական ընկերության հետ իրականացրել է Երեւանի ՋԷԿ-ի համակցված շոգեգազային ցիկլով էներգաբլոկի շինարարական աշխատանքները): ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը հույս հայտնեց, որ համագործակցությունը Հայաստանի հետ կշարունակվի:
Վու Սանգ Րյոնգը շնորհակալություն հայտնեց աջակցության համար եւ վստահություն հայտնեց, որ իրենց գործունեությունը Հայաստանում կընդլայնվի:

22 апреля Председатель НС РА Овик Абраамян принял президента и генерального директора южнокорейской строительной компании  GS Ву Санг Рьонга.
В декабре 2009 г. Председатель НС РА О.Абраамян в рамках официального визита в Южную Корею встретился с президентом компании GS Group Го Чан Су, в итоге чего корейская сторона выразила пожелание содействовать усилению потенциала НС РА. В феврале 2010 г.,  вследствие этих договоренностей, между аппаратом НС РА и компанией GS Engineering and Construction было заключено соответствующее соглашение.
Ву Санг Рьонг, поблагодарив за прием, передал теплые приветствия президента компании GS Group и подтвердил его пожелание посетить Армению.
О.Абраамян особо выделил расширение экономического сотрудничества между Арменией и Южной Кореей, считая с этой точки зрения весьма важной эффективную деятельность в Армении одной из крупнейших южнокорейских частных компаний: GS Engineering and Construction, являющаяся филиалом компании GS Group, совместно с японской компанией осуществила строительство нового энергоблока Ереванской ТЭС. Председатель НС РА высказался за продолжение сотрудничества компании с Арменией.
Ву Санг Рьонг поблагодарил за содействие и выразил надежду на расширение их деятельности в нашей стране.