ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունել է Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական պատվիրակության անդամներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 9-ին ընդունել է Երեւանում անցկացվող Ֆրանկոֆոնիայի 31-րդ նախարարական համաժողովի շրջանակում Հայաստան ժամանած պատվիրակության անդամներին: Ողջունելով պատվիրակության այցը խորհրդարան՝ Գալուստ Սահակյանը նշել է. «Մենք մեծապես կարեւորում ենք համագործակցությունը Ֆրանկ...
Հոկտեմբերի 9-ին ՀՀ օրհներգի հնչյունների ներքո ազդարարվել է ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից գործող Երիտասարդական խորհրդարանի լիագումար նիստի աշխատանքը: Նախքան օրակարգի հաստատումը, տեղի է ունեցել ԵԽ նոր անդամների երդմնակալության արարող...
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Հրայր Թովմասյանը հանդիպել է ՔՀԿ ներկայացուցիչների հետ
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Հրայր Թովմասյանը հոկտեմբերի 9-ին հանդիպել է Ազգային ժողով եւ քաղաքացիական հասարակություն կապն ամրապնդելու նպատակով ստեղծված աշխատանքային խմբի անդամների հետ: Նշենք, որ հանրությանն օրինաստեղծ գործունեությանը մասնակից դարձնելու կարեւորագույն առաքելությամբ պայման...
ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 9-ին կազմակերպել էր «Մարդուն օրգաններ եւ հյուսվածքներ փոխպատվաստելու մասին» թեմայով խորհրդարանական լսումներ: Լսումներին մասնակցել են ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Սերգեյ Խաչատրյանը, ՀՀ առողջա...
Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի կողմից կազմակերպվող «Երկրորդ համաշխարհային պատերազմ-քրիստոնեական հայացք. 70 տարի անց» թեմայով համաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով 2015 թ. հոկտեմբերի 7-9-ը Դյուսելդորֆ (Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն) կգործուղվի Ուղղափառության ՄԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պ...
Հոկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 12:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում տեղի կունենա Երիտասարդական խորհրդարանի լիագումար նիստը: ...

Председатель НС принял членов парламентской делегации Франкофонии
9 октября Председатель НС Г.Саакян принял членов делегации, прибывшей в рамках проводимой в Ереване 31-й министерской конференции Франкофонии. Приветствуя визит делегации в парламент, Г.Саакян отметил: “Мы глубоко осознаем важность сотрудничества с Парламентской Ассамблеей Франкофонии (ПАФ), опирающ...
Состоялось пленарное заседание Молодежного парламента
9 октября под звуки Гимна РА началось пленарное заседание действующего при Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта Молодежного парламента (МП). До утверждения повестки дня заседания состоялась церемония клятвоприношения новых членов МП.В повестке заседания ...
Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС Г.Товмасян встретился с представителями организаций гражданского общества
9 октября руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС Г.Товмасян встретился с членами рабочей группы по укреплению связей НС с гражданским обществом.   Законодательная структура  во главе с руководителем парламента проводит обусловленную важнейшей миссией сделать общество участнико...
9 октября Постоянная комиссия НС по вопросам здравоохранения, материнства и детства организовала парламентские слушания на тему “О  пересадке органов и тканей человека”. В слушаниях приняли участие депутаты НС, заместитель министра здравоохранения РА С.Хачатрян, сотрудники Министерства здравоох...