Գալուստ Սահակյանը Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահի հետ քննարկել է Սահմանադրության փոփոխությունների նախագծին առնչվող հարցեր
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների նախագծի, սպասվող հանրաքվեի, ինչպես նաեւ հանրաքվեի արդյունքում Սահմանադրության փոփոխությունների հաստատումից հետո սպասվող օրենսդրական փոփոխությունների անհրաժեշտությանը վերաբերող հարցեր է քննարկել «Ժողովրդավարություն՝ իրավո...
24.10.2015
Վենետիկի հանձնաժողովը միաձայն հաստատել է ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների նախագծի վերաբերյալ եզրակացությունները
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 23-ին մասնակցել է Եվրոպայի խորհրդի «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) նիստին, որի շրջանակում հաստատվել  են Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխությունների նախագծի 1-7 եւ 10 գլուխների վերաբերյալ նա...

Galust Sahakyan Discusses Issues on the Draft Constitutional Amendments with the President of the Venice Commission
The President of the RA National Assembly Galust Sahakyan discussed issues regarding the necessity of the coming legislative amendments after the approval of the Constitutional Amendments, as a result of the RA Draft Constitutional Amendments, coming referendum, as well as issues regarding the neces...
24.10.2015
Venice Commission Unanimously Approves the Opinions on the RA Draft Constitution Amendments
On October 23 the RA NA President Galust Sahakyan took part in the Session of the European Commission for Democracy through Law (Venice Commission), within the framework of which the preliminary opinion on the Chapters 1-7 and 10 of the Draft Constitutional Amendments of the Republic of Armenia, the...