Դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով հրավերներ են ուղարկվել միջազգային խորհրդարանական կառույցների ղեկավարներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 6-ին ՀՀ-ում անցկացվող սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեն առավել բաց, թափանցիկ եւ ժողովրդավարական չափանիշներին համապատասխան անցկացնելու նպատակով ՀՀ Ազգային ժողովի անունից հրավերներ է ուղարկել ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մ...
14.10.2015
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 14-ին ընդունել է Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջասիմ Մուհամմադ ալ Կասիմիին: Ողջունելով դեսպանին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Գալուստ Սահակյանը հույս է հայտնել, որ իր գործունեությամբ դեսպանը կնպաստի երկու երկրների խորհրդարանն...

Для осуществления наблюдательной миссии направлены приглашения руководителям международных парламентских структур
Председатель НС Г.Саакян, в целях проведения в РА 6 декабря максимально открытого, прозрачного и соответствующего демократическим стандартам референдума, от имени НС РА направил приглашения Председателю Совета МПА СНГ В.Матвиенко, Председателю Европарламента Мартину Шульцу, Председателю ПА ОБСЕ Илкк...
14.10.2015
Г.Саакян принял Чрезвычайного и Полномочного посла ОАЭ
14 октября Председатель НС Г.Саакян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ) в Армении Джасима Мухаммеда аль-Касими.  Приветствуя гостя в НС, Г.Саакян выразил надежду, что своей деятельностью посол будет способствовать максимальной активизации сотрудничеств...