Հոկտեմբերի 14-16-ը Սանկտ Պետերբուրգում տեղի են ունեցել ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի Պաշտպանության եւ անվտանգության, Իրավական, Պետական շինարարության եւ տեղական ինքնակառավարման փորձի ուսումնասիրման, Մշակույթի, տեղեկատվության, տուրիզմի եւ սպորտի, Վերահսկիչ-բյուջետային մշտական հանձնաժողովների, ինչպե...
Հոկտեմբերի 19-ին՝ ժամը 12:00-ին, ԱԺ 334 սրահում տեղի կունենա ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն հոկտեմբերի 9-12-ը Ստավանգերում (Նորվեգիայի Թագավորություն) կայացած ՆԱՏՕ ԽՎ-ի տարեկան նստաշրջանի աշխատանքների վերաբերյալ: ...
Հոկտեմբերի 16-ին ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկել է «Հայաuտանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի մաuին» ՀՀ oրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մաuին» եւ կից օրինագծերի փաթեթը: Հիմնական զեկուցող, ՀՀ Կե...
Գալուստ Սահակյանը մեկնելու է Ժնեւ
Միջխորհրդարանական միության 133-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 17-21-ը մեկնելու է Ժնեւ (Շվեյցարիա): Այցի ընթացքում ԱԺ նախագահին ուղեկցելու է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Հրայր Թովմասյանը:...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը ելույթ է ունեցել Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատում
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 16-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատում մասնակցել է Երկրորդ աշխարհամարտի ավարտի 70-ամյակին նվիրված միջազգային համաժողովին, որտեղ հանդես է եկել ելույթով՝ մասնավորապես նշելով. «Հարգարժան հյուրեր, Տիկնայք եւ պարոնայք, Երկրորդ աշխարհամարտի ավարտից անցել...
ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հոկտեմբերի 16-ին հանդիպել է Հայաստանում Արգենտինայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գոնզալո Ուրրիոլաբեիտիայի ու հյուպատոս Ադրիանա Տրոտտայի հետ: Կարեւորելով հայ-արգենտինյան հարաբերությունների զարգացումը՝ Նաիրա Զոհրաբյանը բարձր է գ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 16-ին ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի փոխնախագահ, Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահ Ռիշարդ Չարնեցկուն: Ողջունելով հյուրերին Ազգային ժողովում՝ Գալուստ Սահակյանը նշել է. «Եվրոպական միությունը եղել եւ մնում է Հայաստանի կարեւոր գործընկերներից մեկը:...
Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ԱՊՀ ՄԽՎ) իրավական, պաշտպանության եւ անվտանգության, վերահսկիչ-բյուջետային, պետական շինարարության եւ տեղական ինքնակառավարման փորձի ուսումնասիրման, մշակույթի, տեղեկատվության, տուրիզմի եւ սպորտի հարցերով մշտական...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայ մամուլի օրվա առթիվ
ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Լրատվամիջոցների հարգելի՛ ներկայացուցիչներ, շնորհավորում եմ ձեզ Հայ մամուլի օրվա առթիվ: Դուք հայ մամուլի պատմության այն շարունակողներն եք, ովքեր այսօր իրենք էլ գրում են այդ պատմությունն իրենց ամենօրյա ու ամենժամյա գործունեությամբ՝ խոսքով ու բառով, լ...

14-16 октября в Санкт-Петербурге  состоялись заседания постоянных комиссий Межпарламентской Ассамблеи (МПА) СНГ - по вопросам обороны и безопасности, по правовым вопросам, ...
16 октября под председательством Г.Минасяна состоялось заседание Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, на котором обсуждался законодательный пакет о внесении дополнений и изменений в закон РА “О Центральном банке РА” и смежные законы. По вопросу обстоятельно выступил ос...
Г.Саакян отбывает в Женеву
17-21 октября Председатель НС РА Г.Саакян будет находиться  в Женеве (Швейцария) - для участия в работе 133-й Ассамблеи Межпарламентского Союза. В ходе визита главу парламента сопровождает руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС Г.Товмасян....
Выступление вице-спикера НС Э.Шармазанова в Таврическом дворце Санкт-Петербурга
16 октября вице-спикер НС Э.Шармазанов в Таврическом дворце Санкт-Петербурга  принял участие в посвященной 70-летию окончания Второй мировой войны международной конференции, на которой выступил с речью:“Уважаемые гости, Дамы и господа!70 лет прошло с окончания Второй мировой войны, по праву счи...
16 октября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным послом Аргентины в РА Гонсало Урриолабеитиа и консулом Адрианой Тротта.   Н.Зограбян, в кругу ряда поднятых на встрече проблем, подчеркнула важность развити...
16 октября Председатель НС Г.Саакян принял вице-председателя Европарламента, вице-председателя ПА Евронест Рышарда Чарнецки.  Приветствуя гостей в парламенте, Г.Саакян отметил: “Европейский Союз был и остается одним из важных партнеров Армении. Неоднократно подчеркивалось, что наше сотрудничест...
Поздравление Председателя НС Г.Саакяна к Дню армянской печати
“Уважаемые представители средств массовой информации, поздравляю вас с Днем армянской печати!  Вы – продолжатели истории печати, кто сегодня сам пишет эту историю своей каждодневной и ежечасной деятельностью – выступлением и словом, фотографией и кадром освещая жизнь, заботы и радости страны и ...