Մայիսի 6-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր  ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը  եւ  մայիսի 10-12-ի  ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի  որոշման նախագիծը: ԱԺ իններորդ  նստաշրջանի օրակարգի լրացումներ բաժնում ընդգրկվել է 28 հարց: ԱԺ առաջիկա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 109 հարց, միջազգային 8 պայմանագիր:
Չորրորդ գումարման ԱԺ իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը  եւ  մայիսի 10-12-ի    ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի  նախագիծը կհաստատվեն մայիսի 10-ի ԱԺ նիստում:
Տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների հերթական նիստերը
Մայիսի 6-ին տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների հերթական նիստերը: ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում փոխնախագահ Վարդան Բոստանջյանի նախագահությամբ քննարկվեց «Պետական գույքի մասնավորեցման 2006-2007 թվականների ծրագրի կատարման 2010 թվականի տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին» օրի...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցեց Արտաշատի «Երեխայի զարգացման եւ վերականգնողական կենտրոնի» բացման արարողությանը
Մայիսի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն Արտաշատ քաղաքում մասնակցեց «Արաբկիր» բժշկական համալիրի Երեխաների եւ դեռահասների առողջության ինստիտուտի մասնաճյուղ «Երեխայի զարգացման եւ վերականգնողական կենտրոն»-ի բացման արարողությանը:  Միջոցառմանը ներկա էին ԱԺ առողջապահության, մայրության ...

On May 6 the working consultation of the National Assembly, presided over by RA NA Speaker Hovik Abrahamyan, was held.
During the consultation the draft decision on making addenda in the agenda of the ninth session of the National Assembly of the fourth convocation and the draft decision of May 10-12 four-day sittings of the National Assembly were debated. 28 issues were included in the addenda section of the agenda of the ninth session of the National Assembly. 109 issues and 8 international treaties were included in the draft agenda of the upcoming NA four-day sittings.
The draft decision on making addenda on the agenda of the ninth session of the National Assembly of the fourth convocation and the draft agenda of May 10-12 four-day sittings of the National Assembly will be approved at the sitting of the National Assembly on May 10.
06.05.2011
RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Takes Part at the Opening Ceremony of Artashat Child Development and Rehabilitation Center
On May 6 in the city of Artashat RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan took part at the opening ceremony of the Child Development and Rehabilitation Center of Arabkir Institue of Children’s and Teenagers’ Medical Complex. The Chairman of the NA Standing Committee on Health, Maternity and Chi...