Մայիսի 6-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր  ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը  եւ  մայիսի 10-12-ի  ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի  որոշման նախագիծը: ԱԺ իններորդ  նստաշրջանի օրակարգի լրացումներ բաժնում ընդգրկվել է 28 հարց: ԱԺ առաջիկա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 109 հարց, միջազգային 8 պայմանագիր:
Չորրորդ գումարման ԱԺ իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը  եւ  մայիսի 10-12-ի    ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի  նախագիծը կհաստատվեն մայիսի 10-ի ԱԺ նիստում:
Տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների հերթական նիստերը
Մայիսի 6-ին տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների հերթական նիստերը: ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում փոխնախագահ Վարդան Բոստանջյանի նախագահությամբ քննարկվեց «Պետական գույքի մասնավորեցման 2006-2007 թվականների ծրագրի կատարման 2010 թվականի տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին» օրի...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցեց Արտաշատի «Երեխայի զարգացման եւ վերականգնողական կենտրոնի» բացման արարողությանը
Մայիսի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն Արտաշատ քաղաքում մասնակցեց «Արաբկիր» բժշկական համալիրի Երեխաների եւ դեռահասների առողջության ինստիտուտի մասնաճյուղ «Երեխայի զարգացման եւ վերականգնողական կենտրոն»-ի բացման արարողությանը:  Միջոցառմանը ներկա էին ԱԺ առողջապահության, մայրության ...

6 мая состоялось рабочее совещание НС, которое вел Председатель НС РА Овик Абраамян.
На совещании обсуждались  проекты решений повесток дня девятой сессии НС четвертого созыва и четырехдневных  заседаний НС 10-12 мая. В  раздел дополнений повестки дня девятой сессии НС вошли 28 вопросов.  В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включены 109  вопросов,   8 международных договоров.
Проекты повесток дня девятой сессии и четырехдневных  заседаний НС 10-12 мая будут утверждены на заседании НС 10 мая.
Состоялись очередные заседания постоянных комиссий НС
6 мая состоялись  очередные заседания постоянных комиссий НС.На заседаниях профильных комиссий - по экономическим вопросам под председательством В.Бостанджяна, по защите прав человека и общественным вопросам под председательством А.Сафаряна, по обороне, национальной безопасности и внутренним де...
Председатель НС О.Абраамян принял участие в церемонии открытия в Арташате “Центра развития и реабилитации ребенка”
6 мая Председатель НС РА Овик Абраамян принял участие в церемонии открытия в Арташате “Центра развития и реабилитации ребенка” – филиала Института здоровья детей и подростков медицинского  комплекса “Арабкир”. В мероприятии участвовали председатель Постоянной комиссии НС по вопросам здраво...