Խորհրդարանը քննարկեց համաներման հարցը
Ազգային ժողովը մայիսի 25-ի նիստում ընդունեց նախորդ օրը ներկայացված` մեկ տասնյակից ավելի օրակարգային հարցերը եւ անցավ հանրապետության նախագահի` համաներման առաջարկության քննարկմանը: Մինչ այդ պատգամավորների անունից  ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ողջունեց «Բաց դասի» շրջանակներում օրենսդիր մարմին այցե...
25.05.2011
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ելույթը Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի ներկայացրած ՀՀ անկախության հռչակման 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին հարցի քննարկման ժամանակ
«Հարգելի պատգամավորներ, Որպես Ազգային ժողովի նախագահ ես բարձր եմ գնահատում «Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին»  Հայաստանի Հանրապետության  Նախագահի առաջարկությունը,  որն  իմ կարծիքով սպասված եւ միանգամայն արդա...
Բաց դաս` գյումրեցի աշակերտների հետ
Մայիսի 25-ին «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում խորհրդարան էին այցելել Գյումրու թիվ 7 միջնակարգ դպրոցի բարձր դասարացիները եւ նրանց ուսուցիչները: Նրանց հետ հանդիպեց ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Բալասանյանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ ԱԺ պատգամավոր Սուքիաս Ավետիսյանը: ԱԺ փոխնախագահը դպրոցականներին ներկայացրեց մեր ե...

Parliament Debates the Issue of Amnesty
At May 25 sitting the National Assembly passed more than one dozen agenda items presented on the previous day and turned to the debate of the proposal of the President of the Republic on Amnesty.Meanwhile, the NA Speaker Hovik Abrahamyan in the deputies’ name welcomed the students and teachers ...
25.05.2011
Speech by RA NA Speaker Hovik Abrahamyan during the Debate of the Issue on Announcing Amnesty on the 20th Anniversary of RA Independence Declaration Presented by the President of the Republic
“Dear deputies,As Speaker of the National Assembly I highly assess the proposal of the President of the Republic of Armenia on ‘Announcing Amnesty on the 20th Anniversary of RA Independence Declaration,’ which in my opinion, is an expected and completely justified step. This is the 9th amnesty durin...
Open Lesson with the Gyumri Students
On May 25 within the framework of the Open Lesson programme the senior classes and their teachers of Gyumri N 7 Secondary School visited the parliament. The NA Vice Speaker Samvel Balasanyan met them. The NA deputy Sukias Avetisyan attended the meeting too.The NA Vice Speaker presented the schoolchi...