Խորհրդարանը քննարկեց համաներման հարցը
Ազգային ժողովը մայիսի 25-ի նիստում ընդունեց նախորդ օրը ներկայացված` մեկ տասնյակից ավելի օրակարգային հարցերը եւ անցավ հանրապետության նախագահի` համաներման առաջարկության քննարկմանը: Մինչ այդ պատգամավորների անունից  ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ողջունեց «Բաց դասի» շրջանակներում օրենսդիր մարմին այցե...
25.05.2011
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ելույթը Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի ներկայացրած ՀՀ անկախության հռչակման 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին հարցի քննարկման ժամանակ
«Հարգելի պատգամավորներ, Որպես Ազգային ժողովի նախագահ ես բարձր եմ գնահատում «Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին»  Հայաստանի Հանրապետության  Նախագահի առաջարկությունը,  որն  իմ կարծիքով սպասված եւ միանգամայն արդա...
Բաց դաս` գյումրեցի աշակերտների հետ
Մայիսի 25-ին «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում խորհրդարան էին այցելել Գյումրու թիվ 7 միջնակարգ դպրոցի բարձր դասարացիները եւ նրանց ուսուցիչները: Նրանց հետ հանդիպեց ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Բալասանյանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ ԱԺ պատգամավոր Սուքիաս Ավետիսյանը: ԱԺ փոխնախագահը դպրոցականներին ներկայացրեց մեր ե...

Парламент обсудил вопрос амнистии
На заседании 25 мая Национальное Собрание приняло представленные в предыдущий день более одного десятка повесточных вопросов и перешло к обсуждению предложения Президента Республики об амнистии.Министр юстиции Г.Товмасян представил депутатам в особом режиме проект решения НС “Об объявлении амнистии...
25.05.2011
Выступление Председателя НС О.Абраамяна при обсуждении вопроса об объявлении амнистии в связи с 20-й годовщиной провозглашения независимости Республики Армения, представленного Президентом РА
В своем обстоятельном выступлении Председатель НС РА Овик Абраамян, в частности, сказал: “Как Председатель Национального Собрания я высоко ценю предложение  Президента РА “Об объявлении амнистии в связи с 20-й годовщиной провозглашения независимости Республики Армения”, которое, по-моему, было ...
Открытый урок – для гюмрийских учащихся
25 мая в рамках программы НС “Открытый урок” парламент посетили старшеклассники и учителя гюмрийской средней школы N7. С ними встретился  вице-спикер НС С.Баласанян. На встрече присутствовал также депутат парламента С.Аветисян.Заместитель Председателя НС представил школьникам основы конституцио...