ԱԺ հանձնաժողովներում ավարտվեցին բյուջեի հաշվետվության քննարկումները
2010 թ. բյուջեի հաշվետվությունը մայիսի 19-ին քննարկվեց խորհրդարանի մարդու իրավունքների պաշտպանության ու հանրային հարցերի, ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում` Արամ Սաֆարյանի եւ Արծվիկ Մինասյանի համանախագահությամբ: Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմին հ...
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Կոռուպցիայի դեմ պայքարող խորհրդարանականների համաշխարհային կազմակերպության ղեկավարներին
Մայիսի 19-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Կոռուպցիայի դեմ պայքարող խորհրդարանականների համաշխարհային կազմակերպության (GOPAC) գործադիր տնօրեն Ջոն Ուիլյամսին եւ ԱՄՆ ՄԶԳ Հակակոռուպցիոն գործողության մոբիլիզացման ծրագրի ղեկավար Ֆրանսուա Վեզինային, ովքեր մասնակցում էին ՀՀ ԱԺ-ում անց...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԱՄՆ Ինդիանա նահանգի Վեսլեյան համալսարանի մի խումբ դասախոսների եւ ուսանողների
Մայիսի 19-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԱՄՆ Ինդիանա  Վեսլեյան համալսարանի մի խումբ դասախոսների եւ ուսանողների, որոնց ուղեկցում էին նույն համալսարանի հայազգի դասախոսներ Անի եւ Պետրոս Մալաքյանները: Ողջունելով հյուրերին` ԱԺ նախագահը  շատ օգտակար համարեց նման այցելութ...
ԱԺ մշտական հանձնաժողովների հերթական նիստերը
Մայիսի 19-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Արամ Սաֆարյանի նախագահությամբ կայացած հերթական նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց եւ դրական եզրակացություն տվեց «Նոտարիատի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենսդրական նախա...
Հայաստանում կոռուպցիայի նվազեցման վերաբերյալ քննարկումներ Ազգային ժողովում
Մայիսի 19-ին ԱԺ-ում մեկնարկեց  ՀՀ Ազգային ժողովի եւ USAID-ի նախաձեռնած «Ազգային ժողովի դերը Հայաստանում կոռուպցիայի նվազեցման գործում» թեմայով երկօրյա աշխատաժողովը, որին մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ, աշխատակազմի ղեկավար անձնակազմի, ԱՄՆ ՄԶԳ-ի, Խորհրդարանականներն ընդդեմ կոռուպցիայի համաշխարհայ...

В комиссиях НС завершились обсуждения бюджетного отчета
19 мая отчет по Государственному бюджету РА на 2010 г. обсуждался на совместных заседаниях постоянных комиссий НС по защите прав человека и общественным вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, по внешним сношениям и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, по вопросам европейской...
19.05.2011
Председатель НС принял руководителей Всемирной организации борющихся с коррупцией парламентариев
19 мая Председатель НС Овик Абраамян принял  исполнительного директора Всемирной организации борющихся с коррупцией парламентариев (GOPAC) Джона Уильямса и руководителя Программы мобилизации антикоррупционных действий Агентства международного развития США (USAID) Франсуа Везину, которые участву...
Председатель НС О.Абраамян принял группу преподавателей и студентов Веслейского университета американского штата Индиана
19 мая Председатель НС Овик Абраамян принял группу преподавателей и студентов Веслейского университета штата Индиана (США), которых сопровождали преподаватели-армяне того же университета Ани и Петрос Малакяны.Приветствовав гостей и их визит, способствующий ознакомлению со страной, спикер, в частност...
Очередные заседания постоянных комиссий НС
19 мая состоялось  очередное заседание Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам под председательством А.Сафаряна, обсудившее законодательную инициативу о внесении поправок в закон “О нотариате” и давшее по ней положительное заключение. Законопроект будет включ...
Дебаты в НС по снижению коррупции в Армении
19 мая в парламенте по инициативе НС РА и USAID стартовал двухдневный семинар на тему “Роль Национального Собрания в снижении коррупции в Армении”, в котором участвовали депутаты, руководящий состав аппарата НС, представители USAID и Всемирной организации борющихся с коррупцией парламентариев (GOPAC...