ԱԺ հանձնաժողովներում ավարտվեցին բյուջեի հաշվետվության քննարկումները
2010 թ. բյուջեի հաշվետվությունը մայիսի 19-ին քննարկվեց խորհրդարանի մարդու իրավունքների պաշտպանության ու հանրային հարցերի, ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում` Արամ Սաֆարյանի եւ Արծվիկ Մինասյանի համանախագահությամբ: Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմին հ...
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Կոռուպցիայի դեմ պայքարող խորհրդարանականների համաշխարհային կազմակերպության ղեկավարներին
Մայիսի 19-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Կոռուպցիայի դեմ պայքարող խորհրդարանականների համաշխարհային կազմակերպության (GOPAC) գործադիր տնօրեն Ջոն Ուիլյամսին եւ ԱՄՆ ՄԶԳ Հակակոռուպցիոն գործողության մոբիլիզացման ծրագրի ղեկավար Ֆրանսուա Վեզինային, ովքեր մասնակցում էին ՀՀ ԱԺ-ում անց...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԱՄՆ Ինդիանա նահանգի Վեսլեյան համալսարանի մի խումբ դասախոսների եւ ուսանողների
Մայիսի 19-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԱՄՆ Ինդիանա  Վեսլեյան համալսարանի մի խումբ դասախոսների եւ ուսանողների, որոնց ուղեկցում էին նույն համալսարանի հայազգի դասախոսներ Անի եւ Պետրոս Մալաքյանները: Ողջունելով հյուրերին` ԱԺ նախագահը  շատ օգտակար համարեց նման այցելութ...
ԱԺ մշտական հանձնաժողովների հերթական նիստերը
Մայիսի 19-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Արամ Սաֆարյանի նախագահությամբ կայացած հերթական նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց եւ դրական եզրակացություն տվեց «Նոտարիատի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենսդրական նախա...
Հայաստանում կոռուպցիայի նվազեցման վերաբերյալ քննարկումներ Ազգային ժողովում
Մայիսի 19-ին ԱԺ-ում մեկնարկեց  ՀՀ Ազգային ժողովի եւ USAID-ի նախաձեռնած «Ազգային ժողովի դերը Հայաստանում կոռուպցիայի նվազեցման գործում» թեմայով երկօրյա աշխատաժողովը, որին մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ, աշխատակազմի ղեկավար անձնակազմի, ԱՄՆ ՄԶԳ-ի, Խորհրդարանականներն ընդդեմ կոռուպցիայի համաշխարհայ...

Debates of the Budget Report End in the NA Committees
At the joint sitting of the Standing Committees on Protection of Human Rights and Public Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs presided over by Aram Safaryan and Artsvik Minasyan the 2010 budget report was debated.The Deputy Chairman of the NA Standing Committee on Financial-Credit a...
19.05.2011
RA NA Speaker Receives the Heads of the Global Organization of Parliamentarians Against Corruption
On May 19 RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan received John Williams, the Chief Executive Officer of the Global Organization of Parliamentarians Against Corruption (GOPAC) and Francois Vezina, the Chief of Party of the USAID Mobilizing Action Anti-Corruption Program (MAAC) ,...
RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan Receives a Group of Instructors and Students of the USA Indiana Wesleyan University
On May 19 RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan received a group of instructors and students of the USA Indiana Wesleyan University, whom accompanied instructors of Armenian origin of the same University Ani and Petros Malakians.Welcoming the guests, the NA Speaker considered very useful suc...
Regular Sittings of the NA Standing Committees
On May 19 RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs presided over by Aram Safaryan at the regular sitting in the second reading debated and endorsed the legislative initiative on Making Amendments and Addenda to RA Law on Notary.The bill will be included in the draft ...
Debates on Reducing Corruption in Armenia at the National Assembly
On May 19 at the National Assembly the two-day working meeting on the theme The National Assembly’s Role in Reducing Corruption in Armenia, where NA deputies, Chief of Staff, representatives of the USAID and the Global Organization of Parliamentarians Against Corruption (GOPAC) took part.The working...