ՀՀ ընտրական օրենսգրքի նախագիծը քննարկվեց խորհրդարանական լսումներում
Մայիսի 5-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը նախաձեռնել էր խորհրդարանական լսումներ` քննարկելու առաջին ընթերցմամբ ընդունված ՀՀ ընտրական օրենսգրիրք (նոր խմբագրությամբ) օրենքի նախագիծը, որի վերաբերյալ ստացվել է Վենետիկի հանձնաժողովի եւ ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի համատեղ եզրակացությունը: Քննարկումների...
05.05.2011
Տեղեկատվություն Երիտասարդական խորհրդարան դիմորդների համար
Տեղեկացնում ենք, որ 2011թ. մայիսի 7-ին ժամը 11.00-ին եւ 14.00-ին տեղի կունենա Երիտասարդական խորհրդարանի ինքնաառաջադրված ներքոհիշյալ թեկնածուների թեսթավորման փուլը ( ցանկը կցվում է ) : Թեսթավորման փուլը կանցկացվի Ազգային ժողովի շենքում (Բաղրամյան 19): Մասնակիցներին խնդրում ենք ներկայացնել անձը հաստատ...
ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահը կժամանի Երեւան
Մայիսի 9-11-ը Հայաստան կժամանի ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Պետրոս Էֆտիմիուն: ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահը Երեւանում հանդիպումներ կունենա ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի,  խորհրդարանական խմբակցությունների, ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ...
Արտաշատում եվ Աշտարակում անցկացվեց ասմունքի փառատոնի հերթական փուլը
Արդեն ավանդույթ դարձած ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան մրցույթ-փառատոնը, որն անցկացվում է ՀՀ  ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո` ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում, մայիսի 3-ին տեղի ունեցավ Արարատի մարզի Արտաշատ քաղաքի Ամո Խարազյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի շենքում: Սա ...

Draft Law of RA Electoral Code Debated in the Parliamentary Hearings
On May 5 the NA Standing Committee on State and Legal Affairs initiated parliamentary hearings to debate the draft law of RA Electoral Code adopted in the first reading (with new edition), on which the joint opinion of the Venice Commission and OSCE/ODIHR had been received. The NA deputies, members ...
05.05.2011
President of the OSCE Parliamentary Assembly to Arrive in Yerevan
On May 9-11 the President of the OSCE Parliamentary Assembly (PA) Petros Efthymiou will be in Armenia.In Yerevan the OSCE PA President  will have meetings with RA President Serzh Sargsyan, RA NA Speaker Hovik Abrahamyan, the parliamentary factions, the NA delegation in OSCE PA, Foreign Minister...
Regular Phase of the Recitation Festival Held in Artashat
The third Children-Youth Republican Recitation Contest-Festival becoming already a tradition, which is held within the Open Door programme under the patronage of RA National Assembly Hovik Abrahamyan on May 3 in the building of Artashat Amo Kharazian State Drama Theatre of Ararat Marz. This was...