ՀՀ ընտրական օրենսգրքի նախագիծը քննարկվեց խորհրդարանական լսումներում
Մայիսի 5-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը նախաձեռնել էր խորհրդարանական լսումներ` քննարկելու առաջին ընթերցմամբ ընդունված ՀՀ ընտրական օրենսգրիրք (նոր խմբագրությամբ) օրենքի նախագիծը, որի վերաբերյալ ստացվել է Վենետիկի հանձնաժողովի եւ ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի համատեղ եզրակացությունը: Քննարկումների...
05.05.2011
Տեղեկատվություն Երիտասարդական խորհրդարան դիմորդների համար
Տեղեկացնում ենք, որ 2011թ. մայիսի 7-ին ժամը 11.00-ին եւ 14.00-ին տեղի կունենա Երիտասարդական խորհրդարանի ինքնաառաջադրված ներքոհիշյալ թեկնածուների թեսթավորման փուլը ( ցանկը կցվում է ) : Թեսթավորման փուլը կանցկացվի Ազգային ժողովի շենքում (Բաղրամյան 19): Մասնակիցներին խնդրում ենք ներկայացնել անձը հաստատ...
ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահը կժամանի Երեւան
Մայիսի 9-11-ը Հայաստան կժամանի ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Պետրոս Էֆտիմիուն: ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահը Երեւանում հանդիպումներ կունենա ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի,  խորհրդարանական խմբակցությունների, ԵԱՀԿ ԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ...
Արտաշատում եվ Աշտարակում անցկացվեց ասմունքի փառատոնի հերթական փուլը
Արդեն ավանդույթ դարձած ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան մրցույթ-փառատոնը, որն անցկացվում է ՀՀ  ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո` ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում, մայիսի 3-ին տեղի ունեցավ Արարատի մարզի Արտաշատ քաղաքի Ամո Խարազյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի շենքում: Սա ...

Проект Избирательного кодекса РА обсужден на парламентских слушаниях
5 мая Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам инициировала парламентские слушания – для обсуждения в первом чтении проекта закона принятого Избирательного кодекса (ИК) РА в новой редакции, по которой получено совместное заключение Венецианской комиссии и ОБСЕ/БДИПЧ. В дебатах прин...
05.05.2011
Председатель ПА ОБСЕ прибудет в Ереван
9-11 мая в Ереване будет находиться Председатель Парламентской Ассамблеи (ПА) ОБСЕ Петрос Эфтимиу.Председатель ПА ОБСЕ встретится в Ереване с Президентом РА С.Саргсяном, Председателем НС РА О.Абраамяном, парламентскими фракциями, делегацией НС в ПА ОБСЕ, министром иностранных дел РА Э.Налбандяном. В...
Очередной тур фестиваля чтецов прошел в Арташате
Уже ставший традицией Республиканский детско-юношеский конкурс-фестиваль, проводящийся под патронатом Председателя НС О.Абраамяна в рамках парламентской программы “Открытые двери”, 3 мая состоялся в Арташатском государственном драматическом театре им. А.Харазяна. Это был очередной, второй областной ...