ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորել է Արամայիս Սահակյանին 75 -ամյակի առթիվ
«Հարգարժան պարոն Սահակյան,  ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 75 եւ գրական գործունեության 55- ամյակների առթիվ: Իրադարձություններին եւ խնդիրներին յուրահատուկ մոտեցումը, մասնագիտական բարձր նշաձողը եւ լուրջ բաների մասին հումորով ու երգիծանքով խոսելու կարող...
Մայիսի 24-ին Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունեցին խորհրդարանի աշխատանքին ԱԺ դահլիճում  հետեւող ԵՊՀ մի խումբ դասախոսներին եւ ուսանողներին: ՀՀ ընտրական օրենսգրքի  եւ հարակից օրինագծերի փաթեթի  համահեղինակ...
ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը հանդիպեց ուսանողների հետ
Մայիսի 24-ին Ազգային ժողովի փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը հանդիպեց եւ զրուցեց «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում խորհրդարան այցելած ԵՊՀ սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի սոցիալական աշխատանք բաժնի առաջին կուրսի ուսանողների հետ: Ուսանողները ներկա էին եղել նաեւ ԱԺ նիստին: ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը ուսանողներին ծանո...

Председатель НС поздравил А.Саакяна с 75-летием
В своем теплом поздравительном обращении к Арамаису Саакяну в связи с 75-летием со дня рождения и 55-летием литературной деятельности Председатель НС, в частности, отметил “своеобразный подход писателя к событиям и проблемам, его высокую профессиональную планку и умение с юмором и принципиально гово...
24 мая Национальное Собрание продолжило работу четырехдневных заседаний. Соавтор Избирательного кодекса РА и пакета смежных законопроектов, председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Д.Арутюнян завершил представление обсуждавшегося с предыдущего заседания пакета законопр...
Вице-спикер НС С.Никоян встретился со студентами
24 мая в рамках программы НС “Открытый урок” вице-спикер НС С.Никоян встретился и побеседовал с посетившими парламент студентами первого курса отделения социальных работ факультета социологии ЕГУ. Гости присутствовали также на заседании НС. Заместитель Председателя НС С.Никоян ознакомил студент...