ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորել է Արամայիս Սահակյանին 75 -ամյակի առթիվ
«Հարգարժան պարոն Սահակյան,  ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 75 եւ գրական գործունեության 55- ամյակների առթիվ: Իրադարձություններին եւ խնդիրներին յուրահատուկ մոտեցումը, մասնագիտական բարձր նշաձողը եւ լուրջ բաների մասին հումորով ու երգիծանքով խոսելու կարող...
Մայիսի 24-ին Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունեցին խորհրդարանի աշխատանքին ԱԺ դահլիճում  հետեւող ԵՊՀ մի խումբ դասախոսներին եւ ուսանողներին: ՀՀ ընտրական օրենսգրքի  եւ հարակից օրինագծերի փաթեթի  համահեղինակ...
ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը հանդիպեց ուսանողների հետ
Մայիսի 24-ին Ազգային ժողովի փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը հանդիպեց եւ զրուցեց «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում խորհրդարան այցելած ԵՊՀ սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի սոցիալական աշխատանք բաժնի առաջին կուրսի ուսանողների հետ: Ուսանողները ներկա էին եղել նաեւ ԱԺ նիստին: ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը ուսանողներին ծանո...

"Dear Mr Sahakyan,In the name of RA National Assembly and personally me I warmly congratulate you on the occasion of your 75th birth and 55th literary activity  anniversary.The peculiar approach to the events and problems, professional high landmark and your ability of speaking about serious th...
On May 24 the National Assembly continued the work of the four-day sittings.By the NA Speaker Hovik Abrahamyan’s proposal the deputies welcomed a group of the YSU lecturers and students following the work of the parliament in the NA hall.The co-author of the package of the bill of the RA Electoral C...
NA Vice Speaker Samvel Nikoyan Meets the Students
On May 24 the Vice Speaker of the National Assembly Samvel Nikoyan met and talked with the first year students of the Social Work Chair of the YSU Faculty of Sociology, who visited the parliament within the Open Lesson programme framework. The students also attended the NA sitting.NA Vice Speaker Sa...