Մայիսի 23-ին Ազգային ժողովի սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Հակոբյանը հադիպեց Վրաստանի աշխատանքի, առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի նախարար Անդրիա Ուրուշաձեին եւ նրա տեղակալ Իրակլի Նադառեիշվիլիին: Հանդիպմանը ներկա էին սոցիալական հարցերի հանձնաժողովի փոխնախագահ Սուքիաս Ավետի...
ՀՀ ընտրական օրենսգրքի քննարկումները Ազգային ժողովի նիստում
Մայիսի 23-ին  Ազգային ժողովի հերթական քառօրյա նիստերն սկսվեցին իններորդ նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերի հաստատումով: Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ողջունեց ԱԺ բաց դռների քաղաքականության շրջանակներում նիստին ներկա  Կոտայքի մարզի տարբեր համայնքների դպրոցների  աշակերտ...
Ձեւավորվեց Երիտասարդական խորհրդարան
Ազգային ժողովում ներկայացված կուսակցությունների, պետական եւ ոչ պետական բուհերի կողմից առաջադրված երիտասարդների, ինչպես նաեւ թեսթավորման եւ հարցազրույցի փուլերում լավագույն արդյունքներ դրսեւորած մասնակիցների տվյալների հիման վրա ներկայացվում է ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ ...
Մայիսի 23-ի մամլո ասուլիսում ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Բալասանյանը եւ Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովում հայկական պատվիրակության անդամ Էդուարդ Շարմազանովը մանրամասներ ներկայացրին մայիսի 15-17-ը Սանկտ-Պետերբուրգի Տավրիկյան պալատում տեղի ունեցած ԱՊ...
Բաց դաս Կոտայքի մարզի դպրոցականների համար
Մայիսի 23-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում խորհրդարան այցելած Կոտայքի մարզի տարբեր համայնքների դպրոցներ ներկայացնող աշակերտների հետ: Վերջիններս մինչ Ազգային ժողովի նախագահի հետ հանդիպումը ներկա էին գտնվել ԱԺ նիստին: Հանդիպմանը մասնակցում էր ԱԺ գիտու...
Մայիսի 23-ին Ազգային ժողովի Կանաչ սրահում բացվեց  գեղանկարիչ Հարություն Հարությունյանի` Արթինի գեղանկարչական գործերի ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսի բացմանը ներկա  էին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, պատգամավորներ, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ, լրագրողներ: Գեղանկարիչ Հարությունյանը ծնվել է Երե...

23 мая председатель Постоянной комиссии НС по социальным  вопросам  А.Акопян встретился с министром труда, здравоохранения и социальных вопросов Грузии А.Урушадзе и его заместителем И.Надареишвили. На встрече присутствовали заместитель председателя комиссии С.Аветисян, депутаты Г.Меликян, ...
Обсуждения Избирательного кодекса РА на заседании НС
23 мая очередные четырехдневные заседания Национального Собрания РА начались с утверждения повесток дня девятой сессии и четырехдневки. Депутаты завершили обсуждения по законам и законодательным пакетам о внесении изменений и дополнений в ряд законов и кодексов в первом или втором чтениях, прерванны...
Представляется состав Молодежного парламента при Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта, сформированного на базе данных участников, показавших наилучшие результаты по итогам  тестирования и собеседования  и выдвинутых представленными в НС па...
23 мая на пресс-конференции в Национальном Собрании член армянской делегации на Межпарламентской Ассамблее (МПА) СНГ Э.Шармазанов проинформировал о работах трех постоянных комиссий МПА СНГ, постоянной комиссии Парламентской Ассамблеи ОДКБ и 36-го пленарного заседания МПА СНГ, состоявшихся 15-17 мая ...
Открытый урок для школьников Котайкской области
23 мая  Председатель НС Овик Абраамян встретился в рамках программы НС  “Открытый урок” с учащимися ряда школ селений Котайкской области. Во встрече участвовал председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян.Председатель НС О.Абраамя...
23 мая в Зеленом фойе парламента открылась выставка работ выпускника Ереванского художественного училища им. Терлемезяна и Ереванского художественно-театрального института, члена Союза художников СССР живописца Арутюна Арутюняна - Артина.На открытии присутствовали Председатель НС Овик Абраамян...