Մայիսի 23-ին Ազգային ժողովի սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Հակոբյանը հադիպեց Վրաստանի աշխատանքի, առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի նախարար Անդրիա Ուրուշաձեին եւ նրա տեղակալ Իրակլի Նադառեիշվիլիին: Հանդիպմանը ներկա էին սոցիալական հարցերի հանձնաժողովի փոխնախագահ Սուքիաս Ավետի...
ՀՀ ընտրական օրենսգրքի քննարկումները Ազգային ժողովի նիստում
Մայիսի 23-ին  Ազգային ժողովի հերթական քառօրյա նիստերն սկսվեցին իններորդ նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերի հաստատումով: Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ողջունեց ԱԺ բաց դռների քաղաքականության շրջանակներում նիստին ներկա  Կոտայքի մարզի տարբեր համայնքների դպրոցների  աշակերտ...
Ձեւավորվեց Երիտասարդական խորհրդարան
Ազգային ժողովում ներկայացված կուսակցությունների, պետական եւ ոչ պետական բուհերի կողմից առաջադրված երիտասարդների, ինչպես նաեւ թեսթավորման եւ հարցազրույցի փուլերում լավագույն արդյունքներ դրսեւորած մասնակիցների տվյալների հիման վրա ներկայացվում է ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ ...
Մայիսի 23-ի մամլո ասուլիսում ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Բալասանյանը եւ Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովում հայկական պատվիրակության անդամ Էդուարդ Շարմազանովը մանրամասներ ներկայացրին մայիսի 15-17-ը Սանկտ-Պետերբուրգի Տավրիկյան պալատում տեղի ունեցած ԱՊ...
Բաց դաս Կոտայքի մարզի դպրոցականների համար
Մայիսի 23-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում խորհրդարան այցելած Կոտայքի մարզի տարբեր համայնքների դպրոցներ ներկայացնող աշակերտների հետ: Վերջիններս մինչ Ազգային ժողովի նախագահի հետ հանդիպումը ներկա էին գտնվել ԱԺ նիստին: Հանդիպմանը մասնակցում էր ԱԺ գիտու...
Մայիսի 23-ին Ազգային ժողովի Կանաչ սրահում բացվեց  գեղանկարիչ Հարություն Հարությունյանի` Արթինի գեղանկարչական գործերի ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսի բացմանը ներկա  էին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, պատգամավորներ, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ, լրագրողներ: Գեղանկարիչ Հարությունյանը ծնվել է Երե...

On May 23 the Chairman of the NA Standing Committee on Social Affairs Hakob Hakobyan met with the Minister of Labor, Health Care and Social Affairs of Georgia Andria Urushadze and his deputy Irakli Nadareishvili. The Deputy Minister of Sukias Avetisyan, the committee deputies Gagik Melikyan, Edward ...
Debates of RA Electoral Code at the Sitting of the National Assembly
On May 23 the regular four-day sittings of the National Assembly began with the approval of the session and the four-day sittings.Speaker of the National Assembly Hovik Abrahamyan welcomed the students of the schools of different communities of Kotayk Marz, who were attending the sitting within...
The members of the Youth Parliament adjacent to RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport is presented on the basis of the data of the young people, who were nominated by the parties represented in the National Assembly, state and non-state higher educational instituti...
At May 23 press conference the NA Vice Speaker Samvel Balasanyan and the member of the Armenian delegation in the Inter-parliamentary Assembly of the Commonwealth Independent States (CIS) Member Countries presented details about the works of 3 permanent commissions, IPA CIS Council, CSTO PA Per...
Open Lesson for the Schoolchildren of Kotayk Marz
On May 23 the Speaker of the National Assembly Hovik Abrahamyan met with the students representing the schools of different communities of Kotayk Marz, who visited the parliament within the Open Lesson programme framework. Before meeting the Speaker of the National Assembly they attended the NA sitt...
On May 23 in the Green Hall of the National Assembly the exhibition of the paintings of the painter Haroutyun Haroutyunyan (Artin).NA Speaker Hovik Abrahamyan, the deputies, representatives of the NA Staff, journalists attended the opening of the exhibition.Painter Haroutyunyan was born in Yerevan, ...