Մայիսի 26-ին Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքում տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո անցկացվող ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան մրցույթ-փառատոնի  երկրորդ փուլը: Հիշեցնենք, որ արդեն ավանդական դարձած մրցույթ-փառատոնն այս անգամ նվիրված է  մեծանուն բանաստեղծ Հովհաննես Շիրա...
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ստորագրեց ՀՀ Ազգային ժողովի որոշումը
Մայիսի 26-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ստորագրել է խորհրդարանի կողմից 91 կողմ, 1 ձեռնպահ, 0 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ  ընդունված «Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մաuին» ՀՀ Ազգային ժողովի որոշումը, որը «Իրա...
Խորհրդարանն ընդունեց «ՀՀ անկախության հռչակման 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին» ՀՀ Նախագահի առաջարկը
Մայիսի 26-ին Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը տեղեկացրեց, որ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում այս անգամ խորհրդարանում են Արմավիրի մարզի մի շարք դպրոցների բարձր դասարանցիներ եւ մանկավարժներ: Այնուհետեւ խորհրդարանը «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի համաձայն շար...
Բաց դաս` խորհրդարանում
Մայիսի 26-ին ՀՀ  Ազգային ժողովում Արմավիրի մարզի համայնքների մի շարք ավագ դպրոցների աշակերտներ մասնակցեցին Ազգային ժողովի նիստին, որից հետո հերթական «բաց դասն» անցկացրեց ԱԺ նախագահի տեղակալ Սամվել Նիկոյանը: Հանդիպման ընթացքում ԱԺ նախագահի տեղակալ Սամվել Նիկոյանը աշակերտներին ներկայացրեց ԱԺ կառո...
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանի հրաժեշտի այցը Ազգային ժողով
Մայիսի 26-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց  ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան տիկին Մարի Յովանովիչին` Հայաստանում նրա դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանին արդյունավետ աշխատանքի համար  եւ գոհունակությամբ փաստեց, որ ն...

26 мая в Горисе (Сюникская область) состоялся второй тур Республиканского детско-юношеского конкурса-фестиваля чтецов, проводящегося под патронатом Председателя НС О.Абраамяна и на этот раз посвященного 95-летию выдающегося армянского поэта Ованеса Шираза.Из различных общин Сюникской области в предв...
Председатель НС О.Абраамян подписал решение НС РА
26 мая Председатель НС Овик Абраамян подписал решение Национального Собрания РА “Об объявлении амнистии в связи с 20-й годовщиной провозглашения независимости Республики Армения”, принятое  парламентом в соотношении голосов 91 – “за”, 1 - “воздержавшийся”, 0 – “против”, которое в соответствии с...
Парламент принял предложение Президента РА “Об объявлении амнистии в связи с 20-й годовщиной провозглашения независимости РА”
26 мая Национальное Собрание продолжило работу четырехдневных заседаний.В соответствии с законом “Регламент НС” парламент продолжил обсуждение проекта решения НС “Об объявлении амнистии в связи с 20-й годовщиной провозглашения независимости РА”.По повестке дня заседания – о внесении поправок в перво...
Открытый урок – в парламенте
26 мая старшеклассники  ряда  школ селений Армавирской области участвовали в заседании парламента, после чего с ними в рамках программы НС очередной “открытый урок” провел вице-спикер С.Никоян. Он представил учащимся структуру и состав парламента, сферы деятельности комиссий НС.Г-н Никоян ...
Прощальный визит посла США в РА в Национальное Собрание
26 мая Председатель НС Овик Абраамян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла США в РА г-жу Мари Йованович в связи с завершением ее дипломатической миссии в Армении. Председатель НС поблагодарил посла за продуктивную деятельность и с удовлетворением констатировал, что за время ее работы  отнош...