Մայիսի 26-ին Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքում տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո անցկացվող ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան մրցույթ-փառատոնի  երկրորդ փուլը: Հիշեցնենք, որ արդեն ավանդական դարձած մրցույթ-փառատոնն այս անգամ նվիրված է  մեծանուն բանաստեղծ Հովհաննես Շիրա...
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ստորագրեց ՀՀ Ազգային ժողովի որոշումը
Մայիսի 26-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ստորագրել է խորհրդարանի կողմից 91 կողմ, 1 ձեռնպահ, 0 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ  ընդունված «Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մաuին» ՀՀ Ազգային ժողովի որոշումը, որը «Իրա...
Խորհրդարանն ընդունեց «ՀՀ անկախության հռչակման 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ համաներում հայտարարելու մասին» ՀՀ Նախագահի առաջարկը
Մայիսի 26-ին Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը տեղեկացրեց, որ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում այս անգամ խորհրդարանում են Արմավիրի մարզի մի շարք դպրոցների բարձր դասարանցիներ եւ մանկավարժներ: Այնուհետեւ խորհրդարանը «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի համաձայն շար...
Բաց դաս` խորհրդարանում
Մայիսի 26-ին ՀՀ  Ազգային ժողովում Արմավիրի մարզի համայնքների մի շարք ավագ դպրոցների աշակերտներ մասնակցեցին Ազգային ժողովի նիստին, որից հետո հերթական «բաց դասն» անցկացրեց ԱԺ նախագահի տեղակալ Սամվել Նիկոյանը: Հանդիպման ընթացքում ԱԺ նախագահի տեղակալ Սամվել Նիկոյանը աշակերտներին ներկայացրեց ԱԺ կառո...
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանի հրաժեշտի այցը Ազգային ժողով
Մայիսի 26-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց  ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան տիկին Մարի Յովանովիչին` Հայաստանում նրա դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանին արդյունավետ աշխատանքի համար  եւ գոհունակությամբ փաստեց, որ ն...

On May 26 in the city of Goris of RA Syunik Marz the second phase of the Children-Youth Republican Recitation Contest-Festival was held under the patronage of the NA Speaker Hovik Abrahamyan. We’ll note that this time the contest-festival, which has become traditional, is dedicated to the 95th birth...
NA Speaker Hovik Abrahamyan Signs RA National Assembly Decision
On May 26 RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan signed the decision of RA National Assembly ‘on Announcing General Amnesty on the Occasion of the 20th Anniversary of RA Independence Declaration,’ which was adopted by 91 for, 1 abstained, 0 against correlation of votes, and it will be publish...
Parliament Passes the RA President’s Proposal On Announcing Amnesty on the Occasion of the 20th Anniversary of the Declaration of the RA Independence
On May 26 the National Assembly continued the work of the four-day sittings. The NA Speaker Hovik Abrahamyan informed the deputies that within the framework of the NA Open Doors program this time senior classes and teachers of a number of schools of Armavir Marz were in the parliament.Then, accordin...
On May 26 in the RA National Assembly students of a number of senior schools of the Armavir Marz communities took part in the sitting of the National Assembly, after which the NA Vice Speaker Samvel Nikoyan held the regular ‘open lesson.’ During the meeting the NA Vice Speaker Samvel Nikoy...
Farewell Visit of the U.S. Ambassador to the RA to the National Assembly
On May 26 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the U.S. Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador to the RA Mrs Marie Yovanovitch on the occasion of the completion of her diplomatic mission in Armenia.The RA NA President thanked the Ambassador for effective work and documented with satis...