Մայիսի 18-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի եւ Եվրոպական խորհրդարանի նախագահ Եժի Բուզեկի համատեղ մամլո ասուլիսը: Ողջունելով հյուրին` Հովիկ Աբրահամյանն ընդգծեց, որ վերջին մեկ տարում ակտիվացել է ԵՄ-Հայաստան համագործակցությունը, տեղի են ունեցել բազմաթիվ բարձրաստիճան ...
Թանգարանների միջազգային օրվա կապակցությամբ մայիսի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն այցելեց ազգային, պետական ու քաղաքական խոշոր գործիչ, ՀՀ Ազգային հերոս Կարեն Դեմիրճյանի թանգարան: Այն  հիմնադրվել է Հայաստանի կառավարության 2001 թ. հունվարի 9-ի որոշմամբ` նրա հիշատակը հավերժացնելու...

On May 18 in the National Assembly the joint press conference of the RA NA Speaker Hovik Abrahamyan and the President of the European Parliament (EP) Jerzy Buzek was held. Welcoming the guest Hovik Abrahamyan underlined that during the last one year the EU-Armenia cooperation was activated, numerous...
On the International Museum Day on May 18 the RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan visited the national, state and political great figure, the RA National Hero Karen Demirchyan Museum.It was founded by the resolution of 9 January 2001 of the Armenian Government for eternalizing his memory,...