Տեղեկատվություն Երիտասարդական խորհրդարան դիմորդների համար
Տեղեկացնում ենք, որ 2011 թ. մայիսի 12-ին ժամը 10.00-ին տեղի կունենա Երիտասարդական խորհրդարանի ինքնաառաջադրված ներքոհիշյալ թեկնածուների թեսթավորման փուլը (ցանկը կցվում է) : Թեսթավորման փուլը կանցկացվի Ազգային ժողովի շենքում (Բաղրամյան 19): Մասնակիցներին խնդրում ենք ներկայացնել անձը հաստատող փաստաթուղթ թեսթավորումից 1 ժամ առաջ` ժամը 09.00-ին:
11.05.2011
Ասմունքի մրցույթ-փառատոնի մարզային փուլերը շարունակվում են
ՀՀ մարզերում շարունակվում է ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո, արդեն երրորդ անգամ անցկացվող ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան մրցույթ-փառատոնը, որն այս անգամ նվիրված է հայ  մեծ բանաստեղծ Հովհաննես Շիրազի ծննդյան 95 ամյակին: Մայիսի 11-ին մրցույթ-փառատոնի հերթական` երկրորդ փուլն անցկա...
Ազգային ժողովը մայիսի 11-ի նիստում քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական բոլոր` մեկ տասնյակից ավել  նախաձեռնությունները: «Բաց դասի» շրջանակներում օրենսդիրի նիստին ներկա գտնվելու հնարավորություն էին ստացել Հյուսիսային համալսարանի ուսանողներն եւ դասախոսները, ում ողջույնի խոսք ու...
Հյուսիսային համալսարանի ուսանողները հյուրընկալվեցին խորհրդարանում
Մայիսի 11-ին ՀՀ  Ազգային ժողովի  «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում խորհրդարանում  հյուրընկալվել էին Երեւանի Հյուսիսային համալսարանի  մի շարք ֆակուլտետների տարբեր կուրսերի ուսանողները, որոնց հետ հանդիպեց եւ հերթական «Բաց դասն» անցկացրեց  ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երի...
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահի հատուկ ներկայացուցչին
Մայիսի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն  ընդունեց  ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահի միգրացիայի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ, Նիդեռլանդների խորհրդարանի պատգամավոր  Կետլին Ֆերիեին: Ողջունելով հյուրին` ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց ԵԱՀԿ ԽՎ դերը միջխորհրդարանական երկխոսության զա...

Продолжаются областные туры конкурса-фестиваля чтецов
Продолжаются областные туры проводящегося под патронатом Председателя НС О.Абраамяна Республиканского детско-юношеского конкурса-фестиваля чтецов, на этот раз посвященного 95-летия выдающегося армянского поэта О.Шираза.11 мая очередной, второй тур конкурса был проведен в средней школе им. С.Дарбинян...
11 мая Национальное Собрание продолжило работу очередных четырехдневных заседаний. Депутаты голосованием приняли более десяти законодательных инициатив, обсуждавшихся на предыдущем заседании. По повестке дня заседания – о внесении поправок в законы РА “О принудительном исполнении судебных актов”, “О...
Студенты Северного университета в парламенте
11 мая в рамках программы НС “Открытые двери” в парламенте гостили студенты различных курсов ряда факультетов ереванского Северного университета, с которыми встретился председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян. Г-н Давтян передал молодеж...
Председатель НС РА принял специального представителя Председателя ПА ОБСЕ
11 мая Председатель НС РА Овик Абраамян принял специального представителя Председателя ПА ОБСЕ по вопросам миграции, депутата парламента Нидерландов Кетлин Ферие. Приветствуя гостью, спикер парламента высоко оценил роль ПА ОБСЕ в процессе развития межпарламентского диалога, будучи убежденным в важно...