Տեղեկատվություն Երիտասարդական խորհրդարան դիմորդների համար
Տեղեկացնում ենք, որ 2011 թ. մայիսի 12-ին ժամը 10.00-ին տեղի կունենա Երիտասարդական խորհրդարանի ինքնաառաջադրված ներքոհիշյալ թեկնածուների թեսթավորման փուլը (ցանկը կցվում է) : Թեսթավորման փուլը կանցկացվի Ազգային ժողովի շենքում (Բաղրամյան 19): Մասնակիցներին խնդրում ենք ներկայացնել անձը հաստատող փաստաթուղթ թեսթավորումից 1 ժամ առաջ` ժամը 09.00-ին:
11.05.2011
Ասմունքի մրցույթ-փառատոնի մարզային փուլերը շարունակվում են
ՀՀ մարզերում շարունակվում է ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո, արդեն երրորդ անգամ անցկացվող ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան մրցույթ-փառատոնը, որն այս անգամ նվիրված է հայ  մեծ բանաստեղծ Հովհաննես Շիրազի ծննդյան 95 ամյակին: Մայիսի 11-ին մրցույթ-փառատոնի հերթական` երկրորդ փուլն անցկա...
Ազգային ժողովը մայիսի 11-ի նիստում քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական բոլոր` մեկ տասնյակից ավել  նախաձեռնությունները: «Բաց դասի» շրջանակներում օրենսդիրի նիստին ներկա գտնվելու հնարավորություն էին ստացել Հյուսիսային համալսարանի ուսանողներն եւ դասախոսները, ում ողջույնի խոսք ու...
Հյուսիսային համալսարանի ուսանողները հյուրընկալվեցին խորհրդարանում
Մայիսի 11-ին ՀՀ  Ազգային ժողովի  «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում խորհրդարանում  հյուրընկալվել էին Երեւանի Հյուսիսային համալսարանի  մի շարք ֆակուլտետների տարբեր կուրսերի ուսանողները, որոնց հետ հանդիպեց եւ հերթական «Բաց դասն» անցկացրեց  ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երի...
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահի հատուկ ներկայացուցչին
Մայիսի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն  ընդունեց  ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահի միգրացիայի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ, Նիդեռլանդների խորհրդարանի պատգամավոր  Կետլին Ֆերիեին: Ողջունելով հյուրին` ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց ԵԱՀԿ ԽՎ դերը միջխորհրդարանական երկխոսության զա...

The third Children-Youth Republican Recitation Contest-Festival, being held under the patronage of the NA Speaker Hovik Abrahamyan in RA marzes continues.This time it is dedicated to the 95th birth anniversary of the Armenian great poet Hovhannes Shiraz.On May 11 the next, second phase of the contes...
The National Assembly in its May 11 sitting by voting passed all the legislative initiatives, more than a dozen, which were debated on the previous day.Within the framework of the Open Lesson the students and lecturers of the Northern University had an opportunity to attend the sitting, and the NA S...
Students of the Northern University Hosted in the Parliament
On May 11 within the framework of the Open Doors programme of RA National Assembly the students of different years of a number of faculties of Yerevan Northen University were hosted in the parliament. The Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Dav...
RA NA President Receives the Special Representative of the OSCE Parliamentary Assembly President
On May 11 RA NA President received the Special Representative of the OSCE Parliamentary Assembly President on Migration, member of the Parliament of the Netherlands Kathleen Ferrier.Welcoming the guest the NA President highly assessed the role of OSCE PA in the process of the development of the inte...