Հայաստանի Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը նոյեմբերի 15-ին ընդունել է Եվրոպական միության եւ ԵՄ անդամ երկրների Արեւելյան գործընկերության հարցերով հատուկ բանագնացների պատվիրակությանը:
Կողմերը կարեւորել են Հայաստան-Եվրամիություն փոխգործակցությունը, այդ թվում` Արեւելյան գործընկերության շրջանակում: Քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կատարման ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Հյուրերի խնդրանքով Ռուբեն Ռուբինյանը մանրամասներ է ներկայացրել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:

On November 15, the Vice President of the National Assembly of Armenia Ruben Rubinyan received the delegation of Special Envoys on the European Union and the Eastern Partnership of the EU Member Countries.
The sides highlighted Armenia-European Union cooperation, including within the Eastern Partnership. Issues on the procedure of the implementation of the RA-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement were discussed.
At the guests’ request Ruben Rubinyan presented details on the regulation process of Armenia-Turkey relations.