Նոյեմբերի 11-ին նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկել է կառավարության հեղինակած «Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից օրենքների նախագծերի փ...
Նոյեմբերի 11-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի տասներորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ նոյեմբերի 14-17-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների ...

11 ноября состоялись заседания постоянных комиссий НС – по экономическим вопросам, по государственно-правовым вопросам, по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, по защите прав человека и общественным вопросам, по обороне, национальной безопасности и внутренним делам – под председательством соотв...
11 ноября состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС Г.Саакян. Обсуждены проекты решений по повесткам дня десятой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 14-17 ноября. В проект решения о повестке дня десятой сессии НС пятого созыва включены 12 вопросов, 1...