Նոյեմբերի 11-ին նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկել է կառավարության հեղինակած «Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից օրենքների նախագծերի փ...
Նոյեմբերի 11-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի տասներորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ նոյեմբերի 14-17-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների ...

On November 11, the RA NA Standing Committees convened sittings.The NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Vardan Ayvazyan in the first reading debated the package of the draft law on the RA Civil Code authored by the Government and the enclosed draft laws.The RA Minister of Economic...
On November 11, the RA NA working consultation presided over by the Speaker of the National Assembly Galust Sahakyan was held. The draft decisions on making amendments to the agenda of the tenth session of the National Assembly of the fifth convocation and to the agenda of the November 14-17 NA four...