Խորհրդարանը շարունակել է քննարկել «ՀՀ պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» եւ կից օրինագծերի փաթեթը
ՀՀ Ազգային ժողովը նոյեմբերի 15-ին շարունակել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը քվեարկությամբ ընդունել է նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունը, որից հետո պատգամավորները շարունակել են քննարկել ՀՀ կառավարության ներկայացրած եւ առաջին ընթերցմամբ քննարկվող «Հայաստանի Հանրապետու...
Կորյուն Նահապետյանն ընդունել է Հայաստանում Նիդեռլանդների Թագավորության դեսպանին
Նոյեմբերի 15-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում Նիդեռլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումային: Կորյուն Նահապետյանը խոսել է պաշտպանության եւ ոստիկանության ոլորտների բարեփոխումների, ...

Парламент продолжил обсуждение пакета законопроектов “О возмещении вреда, причиненного жизни или здоровью военнослужащих при защите Республики Армения” и смежных законопроектов
15 ноября Национальное Собрание продолжило работу очередных четырехдневных заседаний. Парламент голосованием принял обсуждавшуюся в предыдущий день инициативу, после чего депутаты продолжили дебаты по законодательному пакету о внесении изменений и дополнений в законы РА “О возмещении вреда, причинен...
15.11.2016
К.Нагапетян принял посла Королевства Нидерландов в Армении
15 ноября председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян принял  Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Нидерландов  в РА  Йоханнеса Даума.К.Нагапетян говорил о реформах в оборонной и полицейской сферах, о возможном пар...