Հարգանքի տուրք Ծիծեռնակաբերդում՝ Հայոց ցեղասպանության Սուրբ նահատակների հիշատակին
Պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Բելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ Քրիստին Դըֆրենյն ու նրա գլխավորած պատվիրակության անդամները ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հերմինե Նաղդալյանի եւ ԱԺ Հայաստան-Բելգիա բարեկամական խմբի ղեկավար Շիրակ Թորոսյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 1-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղ...
ՀՀ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Հովհաննես Սահակյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ նոյեմբերի 1-ին քննարկվել են «ՀՀ 2017թ-ի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծով իշխանության օրենսդիր, գործադիր եւ դատակ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 1-ին ընդունել է Բելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ Քրիստին Դըֆրենյի գլխավորած պատվիրակությանը: Գալուստ Սահակյանը, ողջունելով բարեկամ Բելգիայի Սենատի նախագահին Հայաստանի խորհրդարանում, կարեւորել է Հայաստանի եւ Բելգիայի օրենսդիր մարմինների միջեւ...

Tribute to Memory of Holy Martyrs of Armenian Genocide in Tsitsernakaberd
On November 1, the President of the Senate of the Kingdom of Belgium Christine Defraigne and the members of the delegation led by her being on an official visit in Yerevan accompanied by the RA NA Vice President Hermine Naghdalyan and the Head of the NA Armenia-Belgium Friendship Group Shirak Torosy...
On November 1, at the joint sitting of the RA National Assembly Standing Committees on State and Legal Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Hovhannes Sahakyan and Gagik Minasyan by the RA draft law on State Budget of the Republic of Armenia for 2017 the expenditures des...
Galust Sahakyan Receives Delegation Led by President of Senate of Kingdom of Belgium
On November 1, the President of the RA National Assembly Galust Sahakyan received the delegation led by the President of the Senate of the Kingdom of Belgium Christine Defraigne.Welcoming the President of the Senate of the friendly Belgium in the Armenian Parliament, Galust Sahakyan highlighted the ...