Հարգանքի տուրք Ծիծեռնակաբերդում՝ Հայոց ցեղասպանության Սուրբ նահատակների հիշատակին
Պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Բելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ Քրիստին Դըֆրենյն ու նրա գլխավորած պատվիրակության անդամները ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հերմինե Նաղդալյանի եւ ԱԺ Հայաստան-Բելգիա բարեկամական խմբի ղեկավար Շիրակ Թորոսյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 1-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղ...
ՀՀ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Հովհաննես Սահակյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ նոյեմբերի 1-ին քննարկվել են «ՀՀ 2017թ-ի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծով իշխանության օրենսդիր, գործադիր եւ դատակ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 1-ին ընդունել է Բելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ Քրիստին Դըֆրենյի գլխավորած պատվիրակությանը: Գալուստ Սահակյանը, ողջունելով բարեկամ Բելգիայի Սենատի նախագահին Հայաստանի խորհրդարանում, կարեւորել է Հայաստանի եւ Բելգիայի օրենսդիր մարմինների միջեւ...

Дань уважения в Цицернакаберде – памяти Святых мучеников Геноцида армян
1 ноября члены находящейся в Ереване с официальным визитом делегации во главе с Председателем Сената Королевства Бельгия Кристин Дефрень посетили мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде в сопровождении вице-спикера НС Э.Нагдалян и руководителя группы дружбы Армения – Бельгия Ш.Торосяна.Кристин Дефр...
1 ноября состоялось совместное заседание постоянных комиссий НС по государственно-правовым  и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством О.Саакяна  и Г.Минасяна, на котором обсужден  проект закона РА “О Государственном бюджете РА на 2017 г.” по части ассигновани...
1 ноября Председатель НС Г.Саакян принял делегацию, возглавляемую Председателем Сената Королевства Бельгия Кристин Дефрень. Г.Саакян, приветствуя в парламенте Армении председателя Сената дружественной Бельгии, подчеркнул важность развития взаимодействия и диалога между законодательными органами Арме...