ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստում
Նոյեմբերի 29-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը եւ «Կուսակցությունների մասին» օրենքի նախագծի քննարկումը: Փաստաթղթի վերաբերյալ իրենց տեսակետներն են արտահայտել ԱԺ ՀԱԿ եւ ՀՀԿ խմբակցությունների ղեկավարները: ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լեւոն Զուրաբյանն իր ելույթում ներկայացրել է ժողովրդավա...
Նոյեմբերի 29-ին տեղի է ունեցել ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի ղեկավար, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ են ներկայացվել ԱԺ պատվիրակության՝ Գերմանիա կատարած այցի վերաբերյ...
«Հայոց ցեղասպանության ժխտումը ճանապարհ է հարթել իսլամական ահաբեկչության համար». Էդուարդ Շարմազանով
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը նոյեմբերի 29-ին ընդունել է Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Ժողովրդական ժողովի պատգամավորներ Օմար ալ Արաբին եւ Ալան Բաքերիին: Հանդիպմանը ներկա էր Հայաստանում Սիրիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Իսսամ Նայալը: ԱԺ փոխնախագահը ողջունել է սիրիացի պատգամավորների այ...

29 ноября парламент продолжил работу внеочередного заседания в дебатах по проектам законов “О партиях”, “О Защитнике прав человека”, “Регламент Национального Собрания” и “О гарантиях деятельности депутата НС РА”.По повестке заседания обстоятельно выступила основной докладчик министр юстиции РА А.Ога...
29 ноября состоялась пресс-конференция руководителя парламентской группы дружбы Армения – Германия, председателя Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтяна, в ходе которой представлены подробности визита делегации НС в ФРГ.  21-24 ноября по приг...
Э.Шармазанов: “Отрицание Геноцида армян проложило путь к исламскому терроризму”
29 ноября вице-спикер НС Э.Шармазанов принял депутатов Народного Собрания Сирийской Арабской Республики (САР) Омара аль-Араби и Алана Бакери. На встрече присутствовал Временный поверенный в делах Сирии в РА Иссам Найял. Вице-спикер НС приветствовал визит сирийских депутатов в Армению и отметил, что ...