ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստում
Նոյեմբերի 29-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը եւ «Կուսակցությունների մասին» օրենքի նախագծի քննարկումը: Փաստաթղթի վերաբերյալ իրենց տեսակետներն են արտահայտել ԱԺ ՀԱԿ եւ ՀՀԿ խմբակցությունների ղեկավարները: ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լեւոն Զուրաբյանն իր ելույթում ներկայացրել է ժողովրդավա...
Նոյեմբերի 29-ին տեղի է ունեցել ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի ղեկավար, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ են ներկայացվել ԱԺ պատվիրակության՝ Գերմանիա կատարած այցի վերաբերյ...
«Հայոց ցեղասպանության ժխտումը ճանապարհ է հարթել իսլամական ահաբեկչության համար». Էդուարդ Շարմազանով
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը նոյեմբերի 29-ին ընդունել է Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Ժողովրդական ժողովի պատգամավորներ Օմար ալ Արաբին եւ Ալան Բաքերիին: Հանդիպմանը ներկա էր Հայաստանում Սիրիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Իսսամ Նայալը: ԱԺ փոխնախագահը ողջունել է սիրիացի պատգամավորների այ...

At RA NA Extraordinary Sitting
On November 29, the parliament continued the work of the extraordinary sitting and the debate of the draft law on Parties. The Heads of the NA ANC (Levon Zurabyan) and RPA Factions (Vahram Baghdasaryan) expressed their viewpoints on the document.The RA Minister of Justice Arpine Hovhannisyan in her ...
On November 29, the press conference of the Head of the NA Armenia-Germany Friendship Group, the Chair of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan took place, during which details were presented on the visit of the NA Delegation to Germany.On November 2...
Eduard Sharmazanov: Denial of Armenian Genocide Paves a Path for Islamic Terrorism
On November 29, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov received the deputies of the People’s Council of the Syrian Arab Republic Omar al Arabi and Alan Bakr. The Charge d’Affaires of Syria to Armenia Essam Nayyal attended the meeting.The NA Deputy Speaker has welcomed the Syrian MPs’ visit to A...