Նոյեմբերի 25-ին Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստ: Պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ քննարկել են Վահրամ Բաղդասարյանի, Հովհաննես Սահակյանի եւ Արմեն Ռուստամյանի հեղինակած «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի նախագիծը: Հի...
Նոյեմբերի 24-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիկյան պալատում մեկնարկել է ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանի աշխատանքը, որին մասնակցել է ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը՝ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի գլխավորությամբ: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նա...

25 ноября под председательством О.Саакяна состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам. Депутаты в первом чтении обсудили проект закона РА “Регламент НС”. Основной докладчик, председатель комиссии О.Саакян сообщил, что комиссия обсудила доработанный ва...
24 ноября в Таврическом дворце Санкт-Петербурга стартовала работа осенней сессии МПА СНГ, в которой приняла участие  делегация во главе с вице-спикером НС Э.Нагдалян. В составе делегации – председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян, депутаты НС А.Аветисян,...