Մայիսի 24-ին Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը:
Կառավարության հեղինակած ««Լիցենզավորման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը քննարկվել է երկրորդ ընթերցմամբ: Նախագծի ընդունմամբ ակնկալվում է լիցենզավորված անձանց մշտապես պահել վերահսկողության դաշտում` հաշվի առնելով առողջապահության բնագավառի կարեւորությունը եւ մարդկանց կյանքի ու առողջության հետ կապված ռիսկերը: Նախագծով առաջարկվող փոփոխությունից հետո կրկին լիցենզավորման հետ կներկայացվեն աշխատակիցների համապատասխան փաստաթղթեր: Ըստ հիմնական զեկուցող ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի` առողջապահության բնագավառում 2002 թվականից ի վեր տրված լիցենզիաները կվերանայվեն, տեխնիկական, գույքային եւ կադրային հագեցվածությունը կհամապատասխանեցվեն արդի պահանջներին, ինչը կնպաստի Հայաստանի Հանրապետությունում բժշկական օգնության եւ սպասարկման որակի բարելավմանը:
Խորհրդարանը քվեարկություններով ընդունել է նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը` բացառությամբ «ՀՀ ընդերքի մասին օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին», «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» եւ  ««Թմրամիջոցների եւ հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթների:
Հիմնական զեկուցողներ, ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Հովհաննես Հարությունյանը եւ ՀՀ առողջապահության նախարարի առաջին տեղակալ Լենա Նանուշյանն առաջարկել են նախագծերի փաթեթների քննարկումը վերադարձնել նախագծերի վերաբերյալ գրավոր առաջարկների ներկայացման փուլ. քվեարկություններով առաջարկներն ընդունվել են:

24 мая Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний.
Предложенный правительством проект о внесении изменений в закон “О лицензировании” обсужден во втором чтении. Принятием проекта предполагается лицензированных лиц держать под контролем – с учетом важности сферы здравоохранения и рисков, связанных с жизнью и здоровьем людей. После изменения, предложенного проектом, соответствующие документы работников будут представлены с переоформлением лицензий. По словам основного докладчика, министра здравоохранения А.Аванесян, лицензии, выданные в сфере здравоохранения с 2002 г., будут пересмотрены, техническая, имущественная и кадровая оснащенность приведена в соответствие с современными требованиями, что будет способствовать повышению качества медицинской помощи и обслуживания в РА.
Парламент проголосовал за обсуждавшиеся накануне проекты, за исключением законопроектов о внесении поправок в Кодекс о недрах РА, Кодекс РА об административных правонарушениях и в закон “О наркотических средствах и психотропных (психоактивных) веществах”.
Основные докладчики заместитель министра территориального управления и инфраструктур О.Арутюнян и первый заместитель министра здравоохранения Л.Нанушян предложили вернуть обсуждение пакетов в стадию представления письменных предложений по проектам – голосованием предложения приняты.