Մայիսի 24-ին Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը:
Կառավարության հեղինակած ««Լիցենզավորման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը քննարկվել է երկրորդ ընթերցմամբ: Նախագծի ընդունմամբ ակնկալվում է լիցենզավորված անձանց մշտապես պահել վերահսկողության դաշտում` հաշվի առնելով առողջապահության բնագավառի կարեւորությունը եւ մարդկանց կյանքի ու առողջության հետ կապված ռիսկերը: Նախագծով առաջարկվող փոփոխությունից հետո կրկին լիցենզավորման հետ կներկայացվեն աշխատակիցների համապատասխան փաստաթղթեր: Ըստ հիմնական զեկուցող ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի` առողջապահության բնագավառում 2002 թվականից ի վեր տրված լիցենզիաները կվերանայվեն, տեխնիկական, գույքային եւ կադրային հագեցվածությունը կհամապատասխանեցվեն արդի պահանջներին, ինչը կնպաստի Հայաստանի Հանրապետությունում բժշկական օգնության եւ սպասարկման որակի բարելավմանը:
Խորհրդարանը քվեարկություններով ընդունել է նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը` բացառությամբ «ՀՀ ընդերքի մասին օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին», «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» եւ  ««Թմրամիջոցների եւ հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթների:
Հիմնական զեկուցողներ, ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Հովհաննես Հարությունյանը եւ ՀՀ առողջապահության նախարարի առաջին տեղակալ Լենա Նանուշյանն առաջարկել են նախագծերի փաթեթների քննարկումը վերադարձնել նախագծերի վերաբերյալ գրավոր առաջարկների ներկայացման փուլ. քվեարկություններով առաջարկներն ընդունվել են:

On May 24, the National Assembly continued the work of the regular sittings.
The draft law on Making Addendum to the law on Licensing authored by the Government was debated in the second reading. It is expected by the adoption of the draft to permanently keep under control the licensed persons, taking into consideration the importance of the health sphere and the risks connected with the people’s life and health. After the proposing amendment by the draft the employees’ relevant documents will be presented again with licensing. According to the key rapporteur, the RA Minister of Health Anahit Avanesyan, the licenses given in the sphere of health since 2002 will be reviewed, the technical, itinerary equipment and human resources will meet the current requirements, which will promote the improvement of the medical aid and service quality in the Republic of Armenia.
The parliament by voting passed the bills debated on the previous day, except the packages of draft laws on Making Addenda to the Code on RA Lithosphere, on Making Addendum to the Code on Administrative Offences and on Making Amendments and Addenda to the law on Narcotic Drugs and Psychotropic Substances and on Making Amendment to the Code on Administrative Offences.
The key rapporteurs, the RA Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Hovhannes Harutyunyan and the RA First Deputy Minister of Health Lena Nanushyan proposed to return the debate of the package of drafts to a phase of presenting the proposals in written form on the drafts: the proposals were adopted by voting.