Պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոն եւ նրա գլխավորած պատվիրակության անդամները ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի եւ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 3-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր։
Անդրեյ Դանկոն եւ պատվիրակության անդամները Սլովակիայի Ազգային խորհրդի անունից ծաղկեպսակ են դրել Հայոց մեծ եղեռնի հուշարձանին, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ ու խոնարհումով հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը։
Հյուրերը եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Հայոց ցեղասպանությունը հավաստող փաստաթղթերին ու վավերագրերին, գրառում կատարել հուշամատյանում։
Անդրեյ Դանկոն, կիսելով իր տպավորությունները, նշել է.- «Վշտակցելով եւ մեծ հարգանքով խոնարհվելով այս հուշարձանի առաջ՝ ես երբեք չեմ փորձում թաքցնել արցունքներս»։
03.11.2016
Խորհրդարանական հանձնաժողովներում շարունակվել են հաջորդ տարվա պետական բյուջեի նախագծի քննարկումները
Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի ու ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Էլինար Վարդանյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկվել են ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի պահպանության համար ՀՀ պետական բ...
Կիեւում տեղի է ունեցել Եվրանեսթ ԽՎ-ի երկու հանձնաժողովների համատեղ նիստ
Հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 1-ը Կիեւում տեղի է ունեցել Եվրանեսթ ԽՎ-ի Քաղաքական, մարդու իրավունքների եւ ժողովրդավարության հարցերի ու Սոցիալական, կրթության, մշակույթի եւ քաղաքացիական հասարակության հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որին մասնակցել են Եվրանեսթ ԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղ...
Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանն այցելել է Եռաբլուր` հարգանքի տուրք մատուցելու Աշոտ Նավասարդյանի հիշատակին: Նշենք, որ այսօր լրանում է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության հիմնադիր, ազգային-քաղաքական գործիչ Աշոտ Նավասարդյանի մահվան 19-րդ տարելիցը: ...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 3-ին ընդունել է Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոյի գլխավորած պատվիրակությանը: Գալուստ Սահակյանը ողջունելով Անդրեյ Դանկոյին` նշել է, որ պատվիրակության այցը նոր լիցք կհաղորդի միջպետական հարաբերությունների զարգացմանն ու...

On November 3, the Speaker of the National Council of the Republic of Slovakia Andrej Danko and the members of the Delegation led by him being in Yerevan on an official visit accompanied by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov and the Chair of the NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex of the Armenian Genocide.
On behalf of the National Council of Slovakia Andrej Danko and the members of the Delegation laid a wreath at the Armenian Genocide monument, flowers at the eternal fire and in silence honoured the memory of Holy martyrs.
The guests had been at the Armenian Genocide Museum-Institute, got familiarized with the documents and left a note in the Book of Memorable Guests.
Andrej Danko, sharing his impressions, noted: “Expressing my sympathy and bowing with respect before this monument I never try to hide my tears.”
03.11.2016
Debates of Next Year Draft State Budget Continue at Parliamentary Committees
On November 3, at the joint sitting of the RA National Assembly Standing Committees on Protection of Human Rights and Public Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Elinar Vardanyan and Gagik Minasyan the financial allocations for the coming year from RA State Budget for t...
Joint Meeting of Euronest PA Two Committees is Held in Kiev
From October 31 to November 1 the joint meeting of the Euronest PA Standing Committees on Political Affairs, Human Rights and Democracy and on Social Affairs, Education, Culture and Civil Society, where the Head of the Armenian Delegation to Euronest PA, the Vice President of the Assembly Atrtak Zak...
RA NA Speaker Visits Yerablur
On November 3, the Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan visited Yerablur to pay tribute to Ashot Navasardyan's memory.Let us note that today is the 19th death anniversary of the founder of the Republican Party of Armenia, national-political figure Ashot Navasardyan....
Galust Sahakyan Receives Delegation Led by Speaker of National Council of Republic of Slovakia
On November 3, the Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan received the Delegation led by the Speaker of the National Council of the Republic of Slovakia Andrej Danko.Welcoming Andrej Danko, Galust Sahakyan noted that the visit of the Delegation will give new impetus to the development o...